Branża ITProgramowanieRynekPolecane tematy

Najlepsze, polskie firmy programistyczne w roku 2020 wg serwisu Clutch

Amerykański serwis Clutch opublikował tegoroczny ranking “Top Poland Software Development Companies”, w którym ocenił łącznie 167 firm programistycznych. Na podium znalazły się: działające w Gliwicach The Software House i Future Processing oraz warszawski SoftwareMill.

Najlepsze, polskie firmy programistyczne w roku 2020 wg serwisu Clutch

W opinii przedstawicieli serwisu, Polska jest obecnie centrum rozwoju oprogramowania oferującym rozsądne ceny przy jednoczesnej wysokiej jakości pracy. Dzięki niej polscy programiści wyrobili sobie niezaprzeczalną, wysoką markę. Wiele rankingów wymienia ich jako jednych z najlepszych na świecie, czym przewyższają większość swoich amerykańskich czy zachodnioeuropejskich kolegów. „Branża IT jest jednym z najsilniejszych sektorów w Polsce, przyciągającym popyt i inwestycje w kraju oraz za granicą. Wyróżnione firmy stały się liderami w oparciu o wykwalifikowaną wiedzę techniczną i obsługę klienta. Z dumą uznajemy ich za najlepszych w swojej dziedzinie” – powiedziała Alexa Goodrow, analityk ds. doświadczeń klientów Clutch.

Wysoka specjalizacja

Na szczycie tegorocznego rankingu Clutch znalazła się firma The Software House z Gliwic. „Pierwsze miejsce w rankingu Clutch zbiega się z innymi nagrodami, które otrzymaliśmy w ostatnich miesiącach, np. z obecnością na liście najszybciej rozwijających się europejskich firm technologicznych Financial Times 1000. Mam poczucie, że to wszystko dzięki wysokiej specjalizacji – tworzymy naprawdę zaawansowane aplikacje webowe, zorientowane na doskonały user experience. Pracujemy w oparciu o JavaScript (React, Node.js, mikroserwisy), PHP i Cloud (AWS, serverless, dockeryzacja). Taką specjalizację doceniają wymagający klienci z USA, Europy i Bliskiego Wschodu” – stwierdził  Mateusz Kubiczek, prezes zarządu The Software House.

Obecnie w The Software House pracuje ponad 160 doświadczonych specjalistów IT. Jak wskazują przedstawiciele firmy, zespół ten jest dla niej największą wartością i będzie dalej powiększany oraz rozwijany. „W tym celu z jednej strony dbamy o lokalną rozpoznawalność, która przyciąga do The Software House niesamowicie uzdolnionych, rodzimych specjalistów. Z drugiej strony kluczowa jest dla nas ekspansja na rynki zagraniczne – w tym roku otworzyliśmy np. oddział w Holandii – umożliwiająca zdobywanie ciekawych, wymagających projektów dla naszego zespołu. Rozwój w obu tych obszarach przekłada się na strategiczną, często nawet kilkuletnią współpracę z obecnymi klientami oraz szybki wzrost liczby nowych projektów” – tłumaczy Mateusz Kubiczek.

Dobre relacje i otwarta komunikacja

Polskie software house’y znane są w świecie nie tylko z wysokiej jakości pracy, ale także z efektywnej obsługi klienta. Jak zgodnie podkreśla większość przedstawicieli wyróżnionych przez serwis Clutch firm, w biznesie IT kluczowe są wzajemne relacje oraz otwarta komunikacja. „Stawiamy na partnerskie relacje. Dzięki uczciwości i dobrej komunikacji, zyskujemy zaufanie klientów, a także – co widać po wynikach rankingu Clutch – uznanie branży. Taki wynik zawsze jest powodem do dumy” – stwierdził Paweł Pustelnik, dyrektor zarządzający, w także pochodzącej z Gliwic, firmie Future Processing.

Zapytany przez ITwiz o najbliższe plany i zakres działalności spółki Paweł Pustelnik dodał: „Future Processing planuje powiększać bazę swoich klientów na rynkach UK oraz krajów DACH. W zakresie oferty poza usługami wytwarzania oprogramowania, firma stawia coraz mocniej na elementy związania z danymi i chmurą. Jednocześnie w oparciu o stale powiększane doświadczenie w wybranych domenach, zaczyna także oferować klientom wsparcie w obszarze prac nad strategią pojedynczych produktów, jak i całych biznesów”.

Proaktywne wspieranie klientów

Misją SoftwareMill, zdobywcy trzeciego miejsca na podium zestawienia Clutch, jest proaktywne wspieranie klientów we wprowadzaniu nowych technologii oraz transformacji cyfrowej. „Oferujemy pomoc w zdefiniowaniu jak technologie usprawnią biznes klienta; stworzenie odpowiedniej architektury systemu; dobór pasujących rozwiązań technologicznych; jak i implementację, wdrożenie oraz wsparcie systemu. Mamy w swoim portfolio zarówno wysokowydajne systemy transakcyjne dla sektora finansowego, systemy zapewniające trwałość i bezpieczeństwo danych przy obsłudze wiadomości SMS, jak i aplikacje gdzie głównym wyzwaniem było zrozumienie oraz odpowiednie odwzorowanie domeny biznesowej w systemie informatycznym. W tym roku podjęliśmy m.in współpracę z gigantem e-commerce, Primavera Parfum, której celem jest wsparcie dynamicznego wzrostu firmy oraz skalowanie biznesu” – wskazał Adam Warski, CTO w SoftwareMill.

W najbliższym czasie warszawska firma planuje poszerzyć swoją ofertę o usługi związane z sztuczną inteligencja i uczeniem maszynowym, oraz edukacją w formie SoftwareMill Academy. Priorytetem spółki pozostaje – jak podkreślają jej przedstawiciele – ugruntowanie pozycji ekspertów od wysokowydajnych, przetwarzających duże ilości danych, bezpiecznych systemów informatycznych.

Ranking Clutch

W rankingu serwisu Clutch ujęto firmy z całej Polski specjalizujące się w tworzeniu wykwalifikowanych usług dotyczących m.in. aplikacji mobilnych, sztucznej inteligencji, rozwoju handlu elektronicznego oraz tworzenia oprogramowania na zamówienie. Zestawienie opracowano weryfikując m.in. doświadczenie w dostarczaniu klientom wysokiej jakości produktów, zakres oferowanych usług, zdobyte nagrody oraz pozytywne recenzje od kontrahentów. Warunkiem udziału w rankingu jest posiadanie konta na platformie Clutch.

Top 10 krajowych software house’ów według Clutch:

The Software House
Future Processing
SoftwareMill
u2i
JCommerce
Brainhub
Ideamotive
Visuality
DeSmart Software House
Gecko Dynamics

Clutch jest wiodącą, międzynarodową platformą ocen i recenzji dla dostawców usług IT, marketingu oraz usług biznesowych. Z platformy miesięcznie korzysta ponad pół miliona kupujących i sprzedających usługi, którzy dzięki niej mają ułatwiony dostęp do wiarygodnych informacji rynkowych, co pomaga w podejmowaniu decyzji biznesowych – informują przedstawiciele amerykańskiej spółki. Inc. Magazine uznał ją za jedną z 500 najszybciej rozwijających się firm w USA. Serwis znalazł się też na liście 50 najlepszych startupów na LinkedIn.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *