Branża ITRynek

Najnowsze trendy technologiczne dla sektora edukacyjnego wg Huawei

W wiedeńskim pałacu Hofburg odbył się Huawei Education Summit 2016. W jego trakcie poruszono kwestię możliwości wykorzystania Internetu, Cloud Computing, Big Data, sieci społecznościowych oraz Internetu rzeczy (IoT) w sektorze edukacji. 

Najnowsze trendy technologiczne dla sektora edukacyjnego wg Huawei

Wśród ponad 220 ekspertów z całej Europy znalazł się m.in. Mark West, przedstawiciel działu ds. technologii teleinformatycznych w UNESCO, prof. dr Karl Peter, z austriackiego uniwersytetu FH Joanneum, a z Polski dr Norbert Meyer, Kierownik Pionu Komputerów Dużej Mocy w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. W ramach spotkania Huawei Education Summit 2016 specjaliści skupili się na korzyściach połączenia sektora edukacyjnego z najnowszymi trendami oraz technologiami, oferowanymi przez branżę teleinformatyczną.

Obecna technologia pozwala na zmodernizowanie systemu nauczania, zapewniając tym samym stały dostęp do procesu kształcenia niezależnie od lokalizacji. Huawei oferuje w tej dziedzinie rozwiązania teleinformatyczne dla różnych instytucji edukacyjnych, w szczególności szkół podstawowych, uniwersytetów oraz placówek badawczych. Interactive Learning pozwala na proces odwróconych zajęć, w którym materiały, czy zadania mogą być udostępniane w dowolnym momencie, pośrednio determinując sposób prowadzenia lekcji. Dodatkowo po zajęciach, nauczyciele, uczniowie, rodzice i administratorzy mogą korzystać z usług dostępnych w chmurze oraz funkcji oferowanych przez platformy społecznościowe do swobodnego komunikowania” – opowiadają przedstawiciele Huawei.

Obecna technologia pozwala na zmodernizowanie systemu nauczania, zapewniając tym samym stały dostęp do procesu kształcenia niezależnie od lokalizacji. Huawei oferuje w tej dziedzinie rozwiązania teleinformatyczne dla różnych instytucji edukacyjnych, w szczególności szkół podstawowych, uniwersytetów oraz placówek badawczych. Interactive Learning pozwala na proces odwróconych zajęć, w którym materiały, czy zadania mogą być udostępniane w dowolnym momencie, pośrednio determinując sposób prowadzenia lekcji.

Równolegle w czasie Huawei Education Summit 2016 odbył się CEE & Nordic Huawei Partner Summit 2016, w którym wzięło udział ponad 450 przedstawicieli oraz partnerów z Europy Wschodniej. Spotkanie było okazją do przedstawienia zrealizowanych projektów i wdrożeń oraz aktualnego programu partnerskiego.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *