InfrastrukturaPolecane tematy

Nazwa.pl rozszerza funkcje ochrony przed atakami DDoS

Na potrzeby ochrony infrastruktury Nazwa.pl przed zagrożeniami rozproszonej odmowy obsługi (DDoS) uruchomiono dedykowane rozwiązanie wspierające analizowanie ruchu IP. Głównym zadaniem rozwiązania Scrubbing Center jest filtrowanie z analizowanego ruchu IP zagrożeń, które mogą mieć negatywny wpływ na poprawne działanie serwisów internetowych czy serwerów DNS.

Nazwa.pl rozszerza funkcje ochrony przed atakami DDoS

Przedstawiciele Nazwa.pl podkreślają, że rozwiązanie w postaci technologii DNS Anycast wprowadzone przez nazwa.pl oraz uruchomienie Scrubbing Center mają na celu zminimalizowanie skutków wymierzonych w infrastrukturę dostawcy zagrożeń utrudniających lub uniemożliwiających dostęp do usług internetowych klientów. Według zapowiedzi serwery DNS Anycast nazwa.pl uruchomione są na terenie Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej, Afryki i Australii, zapewniając pełne pokrycie geograficzne dla całego świata. Z kolei rozwiązanie Scrubbing Center ma na celu przede wszystkim odfiltrowanie z analizowanego ruchu IP tych zagrożeń, które mogą mieć negatywny wpływ na poprawne działanie serwisów internetowych lub serwerów DNS.

“Ochrona przeciwko DDoS stała się dla nazwa.pl niezwykle ważna, szczególnie po serii ataków na infrastrukturę serwerów DNS firmy w czerwcu bieżącego roku. Nie sposób wyeliminować wszystkich zagrożeń, jednak wdrożone rozwiązania ograniczyły ryzyko przerw w działaniu do minimum. Zagrożenia dotyczą wszystkich firm hostingowych i wszystkie firmy hostingowe prędzej czy później staną się ofiarami ataków. Trzeba być na nie przygotowanym i nazwa.pl jako pierwsza firma hostingowa w Polsce wytyczyła kierunek, wdrażając kompleksowe rozwiązania bezpieczeństwa dla swoich Klientów” – podkreśla Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl. Według niego do wdrożenia nowych rozwiązania firma przygotowywała się od dłuższego czasu. Koszty uruchomionych technologii zabezpieczających sięgnęły kilka milionów złotych. Jednocześnie, wdrożenie nowych rozwiązań poprzedzone zostało rozbudową infrastruktury sieciowej nazwa.pl oraz łącz z sieciami innych operatorów. W ten sposób uzyskano nadmiarowość, która stanowi w praktyce dodatkową ochroną przed zagrożeniami opartymi na skali ruchu.

Przeczytaj również
Jakie zagrożenia czyhają na użytkowników iPhonów?
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *