Branża ITRynek

NeuroSYS pozyskał 5 mln zł na rozwój platformy e-learningowej opartej o AI

NeuroSYS, software house z Wrocławia, otrzymał ponad 5 mln zł na rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Kapitał pozyskany od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przeznaczony zostanie na rozwój platformy e-learningowej o nazwie Samelane, a konkretnie na wdrożenie modułu bazy wiedzy zasilanego algorytmami AI.

NeuroSYS pozyskał 5 mln zł na rozwój platformy e-learningowej opartej o AI

Samo rozwiązanie, platforma Samelane, umożliwić ma zautomatyzowane wdrażanie i szkolenie pracowników, szczególnie w branży przemysłowej oraz usługowej. Jak informują przedstawiciele spółki, dzięki inteligentnym okularom, które łączą treści generowane komputerowo z naturalnym polem widzenia człowieka, możliwe będą szkolenia pracowników produkcyjnych całkowicie bez udziału instruktora. Analiza treści przez algorytmy AI pozwolić ma także na stworzenie zaawansowanej wyszukiwarki treści szkoleniowych i błyskawiczne odnalezienie potrzebnych informacji na platformie e-learningowej.

Rozwiązanie NeuroSYS sprawdza się szczególnie w przypadku osób, które dopiero się uczą np. pracowników z działów obsługi klienta czy też tych potrzebujących odświeżyć wiedzę szkoleniową w konkretnym zakresie. „Zwłaszcza obecnie, gdy większość szkoleń została przeniesiona online, częstym problemem jest odnalezienie się w gąszczu plików i różnych formatów. Wyłowienie odpowiednich treści staje się praktycznie niemożliwe tradycyjnymi metodami. Dzięki sztucznej inteligencji, która analizuje wszystkie materiały szkoleniowe bez względu na ich format, odszukanie potrzebnych w codziennej pracy, wysoce dopasowanych informacji zajmuje sekundy. W oczywisty sposób przekłada się to na wzrost wiedzy w organizacji i zysk przedsiębiorstwa” – wyjaśnia Tomasz Kowalczyk, prezes NeuroSYS.

Kto już korzysta z tego rozwiązania?

Już teraz platforma Samelane funkcjonuje z powodzeniem w organizacjach zarówno w Polsce jak i za granicą. Jedną z nich jest Comcast – największa na świecie korporacja mediowa i najpopularniejszy dostawca usług internetowych w Stanach Zjednoczonych. Z platformy korzysta obecnie ponad 40 tys. jej pracowników w oddziałach zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Meksyku, Indiach, Filipinach, Rumunii czy Kolumbii.

Z kolei na rodzimym rynku platformę Samelane wdrożono w Grupie Azoty. Dzięki systemowi do e-nauki wiedza doświadczonych pracowników tej największej w Polsce spółki z branży chemicznej może pozostać w firmie, a koszty szkolenia nowej kadry znacząco ograniczono, wskazują przedstawiciele NeuroSYS. Dodają, że rozwiązanie nie tylko wprowadziło do Grupy Azoty kursy cyfrowe i oparte o rozszerzoną rzeczywistość, ale przede wszystkim ustrukturyzowało proces transferu wiedzy w organizacji.

Obecnie nad innowacyjnymi rozwiązaniami pracuje we wrocławskiej spółce zespół 12 naukowców, którzy na co dzień zajmują się sieciami neuronowymi. Dzięki funduszom z grantu NCBiR powiększy się on o kolejnych specjalistów. Wartość projektu Samelane wynosi  dokładnie 6.922.492,80 zł, w tym grant z NCBiR 5.206.078,29 zł.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *