Wdrożenia

Niemiecki producent czujników precyzyjnych na potrzeby planowanego rozwoju wdroży oprogramowanie IFS

Oprogramowanie ERP firmy IFS pozwoli m.in. na uporządkowanie i zintegrowanie działalności pod kątem realizacji planów rozwoju działalności firmy Micro-Epsilon na skalę międzynarodową. Z oprogramowania IFS Applications korzystać będzie ponad 1,1 tys. pracowników działającej na rynku zaawansowanych systemów technologicznych firmy wyspecjalizowanej m.in. w produkcji wysokiej precyzji czujników pomiarowych.

Niemiecki producent czujników precyzyjnych na potrzeby planowanego rozwoju wdroży oprogramowanie IFS

Firma Micro-Epsilon oferuje niezawodne, wydajne i unikalne rozwiązania do przeprowadzania wysoce precyzyjnych pomiarów i kontroli już od ponad 50 lat. Jej sukcesy zaowocowały międzynarodową ekspansją — firma ma obecnie ośrodki zarówno w Niemczech, gdzie została założona, jak i w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chinach, Francji, Japonii i Szwajcarii.

Aby utrzymać swoje tempo rozwoju, spółka potrzebowała wymienić dotychczasowy system biznesowy, ponieważ nie był on w stanie zapewnić zintegrowanej funkcjonalności wymaganej przez rozwijające się przedsiębiorstwo. Firma rozpoczęła szeroko zakrojony proces oceny rozwiązań, który zakończył się wyborem IFS.

Wybór padł na IFS ze względu na kompleksową funkcjonalność i w pełni zintegrowany charakter jego rozwiązania, które sprawiły, że jest ono idealnym systemem dla producenta mającego wiele lokalizacji oraz skomplikowany wewnętrzny i zewnętrzny łańcuch dostaw. Dzięki IFS jako podstawie systemu ERP cała firma Micro-Epsilon będzie mieć jedno źródło informacji, co pozwoli jej zwiększyć przejrzystość, precyzję i dokładność procesów planowania i podejmowania decyzji. Rozwiązanie pomoże również usprawnić wewnątrzfirmowy przepływ materiałów i informacji, co zwiększy wydajność całego łańcucha dostaw.

„IFS był idealnym wyborem dzięki kompleksowej, nowoczesnej architekturze umożliwiającej globalne skalowanie” — powiedział dr Alexander Wisspeintner, dyrektor zarządzający firmy Micro-Epsilon. „IFS dostarczył nam rozwiązanie, które optymalnie wspiera wszystkie nasze procesy wewnętrzne i globalne plany już w wersji standardowej. Nie możemy doczekać się wejścia w nową fazę przejrzystych procesów, wydajności i międzynarodowego rozwoju”.

Marcus Pannier, dyrektor zarządzający IFS na region DACH i Europy Wschodniej, dodał: „Nasza technologia jest używana już od kilkudziesięciu lat przez niektóre spośród największych globalnych przedsiębiorstw produkcyjnych. Im bardziej skomplikowana jest działalność przedsiębiorstwa i im więcej ma ono ośrodków, tym bardziej może się w nim wykazać nasz w pełni zintegrowany system ERP. Bardzo cieszymy się, że będziemy mieć udział w ciągłym rozwoju firmy Micro-Epsilon i pomożemy jej zwiększyć wydajność i korzyści biznesowe w całej jej globalnej działalności”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *