PracaProgramowanie

Nordea w Gdyni zwiększa zatrudnienie o 100 osób i przenosi się do nowego biura

Gdyńska Nordea ogłosiła właśnie plany rozwoju i przeprowadzki do nowego biura, które pomieści powiększony zespół. Obecnie w firmie pracuje ponad 350 specjalistów, którzy dostarczają zaawansowane rozwiązania z zakresu IT, związane ze wsparciem procesów jednostek biznesowych skandynawskiej Grupy Nordea.

Nordea w Gdyni zwiększa zatrudnienie o 100 osób i przenosi się do nowego biura

Nordea ma jednak ambitne plany – do końca 2016 roku chce zwiększyć zatrudnienie o ok. 100 osób, a kolejne rekrutacje przewiduje również na rok 2017. “Z biura w Gdyni wspieramy Grupę Nordea w tworzeniu nowoczesnych usług finansowych dla jej klientów w Skandynawii. Ponieważ polscy specjaliści wypracowali sobie dobrą markę w Grupie, rozwijamy się bardzo dynamicznie. Dlatego poszukiwaliśmy miejsca, które zapewniłoby nam możliwość dalszego wzrostu” – komentuje plany firmy Monika Płocke, dyrektor zarządzająca Pionu IT Nordea.

W związku z planami rozwojowymi Nordea wynajęła blisko 10 tys. m.kw. powierzchni biurowej. Pracownicy zajmą 9,6 tys. m.kw. w dwóch budynkach gdyńskiego kompleksu Tensor. Przeprowadzka z obecnej siedziby będzie podzielona na kilka etapów i zakończy się na początku 2018 r. “Nowa powierzchnia oznacza większy komfort dla zespołów projektowych, ale i możliwość lepszego zaaranżowania powierzchni biurowej. Już wkrótce będziemy mogli pokazać nowoczesne wnętrza biura, które standardem będą odpowiadały najlepszym projektom w Polsce. Co ważne, w ich opracowanie zaangażowaliśmy pracowników, więc nowa siedziba będzie przede wszystkim odpowiadała na ich potrzeby” – dodaje Monika Płocke.

Przypomnijmy, centrum Nordea w Gdańsku powstało jeszcze wówczas, gdy bank ten działał na rynku polskim. Instytucja ta wycofała się jednak z naszego kraju, a w 2014 roku zakończono fuzję Nordea Bank Polska z PKO BP, który odkupił polski oddział Nordea. Gdy Nordea Bank Polska, Nordea Życie i Nordea Leasing zostały sprzedane do PKO BP, pion IT przeszedł do powołanej spółki Nordea IT Polska, której właścicielem jest Nordea AB. Ta spółka świadczy usługi dla PKO, a także na rzecz krajów bałtyckich. Zaczęła także dwa lata temu współpracować z innymi oddziałami skandynawskimi.

Nordea Bank AB Oddział w Polsce wchodzi w skład największej skandynawskiej grupy finansowej Nordea.  Na polskim rynku działa od 2010 roku i dynamicznie się rozwija. Obecnie zatrudnia ponad 1000 osób w Łodzi, Gdańsku i Gdyni.  W Łodzi znajduje się centrum operacyjne, które świadczy usługi dla oddziałów i jednostek biznesowych Nordea w Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii, natomiast w Trójmieście działają jednostki odpowiedzialne za IT. Zatrudniając nowych pracowników stawiamy na rozwój ich kompetencji w oparciu o wykonywanie zróżnicowanych zadań, uczestniczenie w wymagających projektach i zwiększanie zakresu odpowiedzialności. Na rynku pracy Nordea wyróżnia się skandynawskim podejściem do pracownika, opartym na wzajemnej współpracy, zaufaniu i szacunku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *