BranżaCDORynekPolecane tematy

Nowa funkcja aplikacji mObywatel już dostępna dla mieszkańców Bydgoszczy, Grudziądza i Torunia

W ramach programu pilotażowego mieszkańcy Bydgoszczy, a od niedawna także Grudziądza i Torunia mogą regulować należności z tytułu podatku od nieruchomości bezpośrednio z poziomu aplikacji mObywatel. Nowa funkcjonalność jest efektem współpracy Ministerstwa Cyfryzacji oraz firmy Asseco.

Nowa funkcja aplikacji mObywatel już dostępna dla mieszkańców Bydgoszczy, Grudziądza i Torunia
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Uruchomienie funkcjonalności pozwalającej na opłacanie należności z tytułu podatku od nieruchomości ma stanowić odpowiedź na oczekiwania użytkowników. Ma być także kolejnym krokiem w kierunku uproszczenia i automatyzacji procesów płatniczych w zakresie danin publicznych. Chęć udziału w pilotażowym wdrożeniu takiej funkcjonalności zgłosiło kilkadziesiąt miast w całej Polsce. Co ciekawe, połowa samorządów uwzględnionych w projekcie pilotażowym korzysta z rozwijanego przez firmę Asseco zintegrowanego systemu Otago, który wspiera zarządzanie działalnością jednostek samorządu terytorialnego.

Obecnie z nowej funkcji w aplikacji mObywatel mogą korzystać mieszkańcy Bydgoszczy, Grudziądza i Torunia. Stosowna funkcjonalność aplikacji mObywatel opiera się na integracji systemu OTAGO z platformą ePłatności. Dzięki temu mieszkańcy wspomnianych miast mogą skorzystać z bezprowizyjnych płatności BLIK za podatek od nieruchomości bezpośrednio z poziomu aplikacji mObywatel. Warto dodać, że wprowadzenie nowego rozwiązania w aplikacji mObywatel nie tylko znacząco upraszcza proces dokonywania płatności, ale także przyspiesza i automatyzuje ich księgowanie w systemach samorządów. “To wielki krok naprzód w zakresie cyfryzacji i automatyzacji procesów płatniczych w administracji publicznej. Realizowany projekt umożliwia mieszkańcom łatwe i szybkie regulowanie swoich zobowiązań podatkowych z wykorzystaniem popularnej i bezpiecznej metody płatności, jaką jest BLIK” – uważa Artur Siodmiak, dyrektor handlowy w firmie Asseco Data Systems.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *