AplikacjeProgramowanie

Nowa wersja platformy Atlas firmy Creatio do tworzenia aplikacji i przepływów pracy no-code

Atlas 8.0 wprowadza kilka istotnych innowacji, w tym skonsolidowaną konsolę No-Code Console, ulepszone środowisko do swobodnego projektowania UI (Freedom UI) oraz komponentowe podejście do budowania aplikacji Composable Approach.

Nowa wersja platformy Atlas firmy Creatio do tworzenia aplikacji i przepływów pracy no-code

Aktualizacja jest dostępna dla wszystkich klientów Creatio i jest kompatybilna z poprzednimi wersjami platformy. W tym wydaniu Creatio skonsolidowało, uprościło i znacznie rozszerzyło wszystkie narzędzia do projektowania aplikacji w ujednoliconą Konsolę No-Code – moduł, w którym programiści no-code mogą projektować i uruchamiać swoje aplikacje. Konsola zawiera możliwość tworzenia i konfigurowania nowych i istniejących stron, konfigurowania modeli danych i praw dostępu, projektowania przepływów pracy oraz włączania integracji no-code za pomocą usług SOAP i REST. Konsola No-Code zawiera również dostęp do zaawansowanych narzędzi konfiguracyjnych przeznaczonych dla profesjonalnych programistów. Ułatwia to budowę i rozwój mieszanych zespołów.

W Atlas 8.0, Creatio wprowadziło zupełnie nowe środowisko dla konfiguracji UI/UX o nazwie Freedom UI. Umożliwia on programistom no-code projektowanie interfejsu dowolnego typu, zapewniając maksymalną elastyczność i swobodę. Freedom UI zawiera bibliotekę predefiniowanych widoków, widżetów i szablonów, które przyspieszają proces projektowania. Nowa wersja pozwala użytkownikom na zastosowanie różnych motywów i stylów UI. Freedom UI jest w pełni przystosowany do różnych ekranów i urządzeń oraz spełnia wymagania WCAG 2.1. Dodatkowo, Creatio będzie wykorzystywać zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji do tworzenia rekomendacji dla programistów no-code, sugerując elementy i style dla różnych przypadków użycia w oparciu o mechanizm samouczenia się.

Środowisko wykorzystujące komponenty to kolejna nowość, która zostanie wprowadzona w nowej wersji. Creatio 8.0 umożliwia programistom no-code korzystanie z komponentów programistycznych na każdym etapie procesu tworzenia. Dostęp do różnych typów komponentów można uzyskać bezpośrednio z konsoli. Komponentowy, bezkodowy proces tworzenia aplikacji pozwala użytkownikom na tworzenie aplikacji i ponowne wykorzystywanie komponentów w stylu “klocków Lego”. Obejmuje to również możliwość korzystania z ponad 750 aplikacji, łączników i szablonów Creatio Marketplace, które można wdrożyć jednym kliknięciem i wykorzystać w procesie projektowania. Jednocześnie, Creatio 8.0 zawiera rozszerzone możliwości zarządzania cyklem życia aplikacji (ALM), które zapewniają programistom no-code możliwość przeglądania dostępnych instancji, wykonywania typowych operacji wdrażania i orkiestracji aplikacji na każdym etapie rozwoju. Portal ALM daje możliwość organizacji pracy różnych zespołów (architektów no-code, programistów no-code, profesjonalnych programistów, itp.), przy jednoczesnym zarządzaniu procesami współpracy i zaproszeniami.

Przeczytaj również
Moovem: wspólnie z MAIN dostarczamy rozwiązania low-code w chmurze prywatnej
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *