AplikacjeBiznesRynek

Nowe funkcje pracy zespołowej Microsoft Teams dostępne w Office 365

Funkcjonalność Microsoft Teams pozwala na tworzenie przestrzeni roboczych pozwalających na łatwe i kontekstowe wykorzystanie funkcji czatu jako ułatwienia dla pracy zespołowej. W obszarze pracy zespołowej Microsoft Teams stanowi uzupełnienie dotychczasowych funkcji Office 365, w tym Yammer i Skypie.

Nowe funkcje pracy zespołowej Microsoft Teams dostępne w Office 365

Rozwiązanie Microsoft Teams bazuje na środowisku chmurowym Azure i jest w pełni zintegrowane z pozostałymi usługami Office 365. Na jego funkcjonalność składają się m.in. funkcje czatu ułatwiające prace zespołowej. Według zapowiedzi wątkowe podejście do czatu ułatwia zaangażowanie wszystkich członków zespołu, zaś użytkownicy Microsoft Teams mogą należeć do wielu zespołów, co ułatwia pracę nad wieloma projektami jednocześnie. “Office 365 to najbogatsza platforma i najbardziej uniwersalne narzędzie do tworzenia treści, współpracy oraz komunikacji. Dziś dodajemy do niej nowe narzędzie w postaci Microsoft Teams: przestrzeni roboczej z funkcją czatu, która wspiera pracę zespołową” – podkreśla Satya Nadella, dyrektor generalny firmy Microsoft. Dostępna dla użytkowników przestrzeń robocza może być też dostosowana do indywidualnych potrzeb organizacji, zespołu, bądź indywidualnych preferencji. W tym aspekcie pomocne są m.in. dedykowane konektory dostarczone przez partnerów firmy Microsoft, w tym m.in. koncern SAP. Natywnie wspierane są narzędzie takie jak Microsoft Planner czy Visual Studio.

Przedstawiciele firmy Microsoft zapewniają ponadto, że rozwiązanie Teams jest stale rozwijane. Na czerwiec br. planowana jest aktualizacja wprowadzająca m.in. możliwość dostępu do funkcji Microsoft Teams dla osób spoza organizacji, ściślejszą integrację z aplikacją Outlook, a także nowe rozwiązania dla programistów. Co ważne, z oficjalnych informacji wynika, że już w fazie testów na wykorzystanie nowej funkcjonalności zdecydowało się 50 tys. organizacji z całego świata, w tym firmy: ConocoPhillips, Deloitte oraz Sage. Obecnie nowe funkcje są dostępne w 19 wersjach językowych – i dla użytkowników Office 365 ze 181 krajów.

Przeczytaj również
Michał Gołębiewski członkiem zarządu Microsoft Polska
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *