Informacje prasoweRynek

Nowe środowisko ERP w polskiej spółce Grupy CeDo

Polski oddział CeDo – spółka znana w przeszłości jako Paclan Polska – został objęty korporacyjnym projektem wdrożenia systemu IFS Applications. Wdrożenie zintegrowanego rozwiązania klasy ERP pozwoliło scentralizować środowisko aplikacyjne i ułatwiło dostęp do informacji dotyczących różnych procesów biznesowych spółki. Do końca br. system IFS Applications ma zostać uruchomiony także w innych spółkach grupy kapitałowej.

Nowe środowisko ERP w polskiej spółce Grupy CeDo

FirmaIFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma CeDo Sp. z o.o., polski oddział grupy CeDo będącej jednym z głównych w Europie producentów artykułów gospodarstwa domowego jednorazowego użytku, wdrożyła system IFS Applications. Do końca 2014 roku CeDo planuje wdrożenie systemu IFS Applications w kolejnych firmach należących do grupy.

Firma CeDo jest wiodącym w Europie dostawcą produktów jednorazowego użytku dla gospodarstw domowych, takich jak worki na śmieci, worki do lodu oraz folia aluminiowa i opakowaniowa. Grupa posiada szereg wytwórni w Europie i Azji oraz zakład recyklingowy w Holandii.

Kluczowym powodem wdrożenia systemu IFS Applications była potrzeba skonsolidowania różnych, niezintegrowanych rozwiązań IT, scentralizowanie danych oraz usprawnienie procesów biznesowych dotyczących finansów, produkcji, dystrybucji i zarządzania dokumentami wśród ok. 140 użytkowników.

„Wdrożenie systemu IFS Applications pozwoliło nam wyeliminować różne systemy baz danych oraz związane z nimi narzędzia do przetwarzania” — powiedział Jacek Kojdecki, dyrektor finansowy CeDo Sp. z o.o. „Dzięki IFS Applications mamy stały dostęp do kluczowych informacji biznesowych, przez co możemy sprawniej podejmować decyzje. System ten zapewnia nam również lepszy wgląd w realizację różnych procesów, a także pomaga w gospodarce materiałami i zarządzaniu łańcuchem dostaw. Ponadto w dużym stopniu pomógł nam usprawnić zarządzanie zapasami magazynowymi, co jest dla nas szczególnie ważne. Wdrożenie systemu IFS Applications pozwoliło nam również uzyskać większą elastyczność w planowaniu i raportowaniu, co stanowi dużą zaletę w strategicznym kierowaniu firmą” — dodał Jacek Kojdecki.

„Cieszy nas, że firma CeDo korzysta już z IFS Applications. Szybkie i skuteczne wdrożenie systemu świetnie pokazuje przydatność produktów firmy IFS w branży produkcyjnej o złożonych procesach” — skomentował Marcin Taranek, prezes IFS CEE. „Firmy zajmujące się produkcją procesową to ważna dla IFS grupa odbiorców rynkowych. Oferowane przez nas rozwiązania spełniają najwyższe branżowe standardy i wspierają wszystkie kluczowe obszary, ułatwiając naszym klientom uzyskanie przewagi nad konkurencją”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *