Branża ITRynek

Nowoczesny system ERP wsparciem dla rozwoju biznesowego firmy Impexmetal

Największy krajowy producent wyrobów walcowanych z aluminium zdecydował się na wdrożenie oprogramowania IFS Applications, aby zapewnić lepsze wsparcie informatyczne dla zmieniających się procesów i potrzeb biznesowych. Za wyborem rozwiązania IFS przemawiała elastyczność oraz łatwo skalowalna architektura nastawiona na zmiany związane z rozwojem działalności przemysłowej.

Nowoczesny system ERP wsparciem dla rozwoju biznesowego firmy Impexmetal

Jedna z największych polskich grup kapitałowych wdraża rozwiązanie firmy IFS w swoim zakładzie Aluminium Konin. Impexmetal prowadzi szerokie działania biznesowe o globalnym zasięgu. Wytwarzane przez nią produkty znajdują zastosowanie głównie w przemyśle motoryzacyjnym, opakowaniowym, inżynieryjnym i budowlanym. Celem wdrożenia nowego rozwiązania klasy ERP jest dostosowanie narzędzi informatycznych do zmieniających się procesów w firmie.

Spółka Impexmetal potrzebowała zintegrowanego rozwiązania z zakresu planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), które zapewniłoby przejrzystość jej procesów biznesowych i umożliwiło kadrze zarządczej podejmowanie szybkich i trafnych decyzji. W wyniku szczegółowej analizy rozwiązań dostępnych na rynku firma zadecydowała o wdrożeniu systemu IFS Applications. Jednym z najważniejszych aspektów przemawiających na korzyść wybranego rozwiązania była jego elastyczność i łatwo skalowalna architektura, nastawiona na zmiany związane z przyszłym rozwojem firmy.

Wdrożenie systemu IFS Applications odbyło się szybko i sprawnie — Impexmetal zyskał skuteczne narzędzie umożliwiające dokładne księgowanie i prognozowanie, kupno i sprzedaż metali, raportowanie produkcji, a także utrzymywanie optymalnych stanów magazynowych. Rozwiązanie firmy IFS usprawniło również zewnętrzną i wewnętrzną komunikację firmową, w dużej mierze dzięki wdrożeniu elektronicznego zarządzania dokumentacją. System IFS Applications obsługuje kluczowe obszary działalności firmy, w tym procesy związane z finansami, dystrybucją i magazynowaniem, produkcją oraz kadrami i płacami.

„Bazując na danych dostarczanych w czasie rzeczywistym przez system IFS Applications, jesteśmy w stanie szybko podejmować trafne decyzje na poziomie zarządczym” — powiedział Jan Woźniak, członek zarządu i dyrektor zarządzający Impexmetal S.A. „System zapewnił przejrzystość firmowych procesów i zwiększył efektywność działań grupy prowadzonych na szczeblu zarówno krajowym, jak i międzynarodowym”.

Marcin Taranek, prezes IFS w Europie Wschodniej i Azji Centralnej, dodał: „Jesteśmy dumni, mogąc poinformować, że tak uznana i szanowana polska marka, jak Impexmetal, korzysta z naszego rozwiązania. Wdrożone rozwiązanie stanowi kolejny dowód na to, że system IFS Applications doskonale wychodzi naprzeciw potrzebom biznesowym dużych organizacji przemysłowych. Liczymy na długoletnią i owocną dla obu stron współpracę z firmą Impexmetal”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *