Branża ITRynek

NTT DATA Business Solutions i Beyond.pl ogłaszają strategiczny alians

Na mocy zawartej umowy NTT DATA Business Solutions wykorzysta infrastrukturę centrum danych Beyond.pl na potrzeby usług związanych m.in. z technologiami SAP. Celem współpracy jest wsparcie zrównoważonej transformacji cyfrowej organizacji z naszego regionu. Pomóc mają w tym nowe, charakteryzujące się wysokim poziomem bezpieczeństwa, usługi utrzymania środowisk IT.

NTT DATA Business Solutions i Beyond.pl ogłaszają strategiczny alians
Piotr Grzegorski, prezes zarządu NTT DATA Business Solutions i Wojciech Stramski, prezes zarządu Beyond.pl,
Źródło: NTT DATA Business Solutions

Z oficjalnych informacji wynika, że w ramach współpracy firma NTT DATA Business Solutions (d. itelligence) będzie utrzymywać środowiska swoich klientów w ramach środowiska prywatnej chmury obliczeniowej ulokowanego w Beyond.pl Data Center 2. Z nowej oferty będą korzystać europejscy klienci NTT DATA Business Solutions, m.in. z Polski, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Luksemburga, Czech, Słowacji.

Jest to o tyle istotne, że należący do firmy Beyond.pl ośrodek Data Center 2 jest obecnie jedynym tego typu obiektem w Unii Europejskiej, który spełnia normę EN 50600 Klasy 4, a jednocześnie posiada certyfikat ANSI/TIA-942 Rated 4, które potwierdzają najwyższe standardy bezpieczeństwa data center. Jednocześnie, uruchomiony w 2016 roku ośrodek charakteryzuje się 100% dostępnością usług.

“Wykorzystanie najlepszej jakości centrów danych dla krytycznych systemów i danych jest sposobem na budowanie bezpieczeństwa biznesu. Priorytetem NTT DATA Business Solutions jest jak najlepsza opieka nad rozwiązaniami naszych klientów, stąd w zakresie usług utrzymania środowisk IT zdecydowaliśmy się na uruchomienie kooperacji z Beyond.pl. Obiekt Data Center 2 to światowej klasy centrum danych, dzięki czemu w zakresie usług związanych z systemami IT nasza oferta staje się propozycją z najwyższej półki” – mówi Piotr Grzegorski, prezes zarządu NTT DATA Business Solutions.

Wspólna oferta obu firm wpisuje się także w aktualne potrzeby związane ze zrównoważonym rozwojem. Wedle zapewnień, wykorzystanie infrastruktury należącym do Beyond.pl centrum danych Data Center 2 oznacza istotną redukcję śladu węglowego. Jest to bowiem ośrodek zasilany w pełni zieloną energią, który dodatkowo charakteryzuje się wskaźnikiem efektywności energetycznej PUE na poziomie 1,2.

“Współpraca Beyond.pl i NTT DATA Business Solutions to dla firm pracujących na rozwiązaniach SAP optymalna propozycja biznesowa. Łączymy to co najlepsze z obu naszych spółek, aby biznes klientów działał bez żadnych zakłóceń. Kluczowe aplikacje biznesowe są podwójnie zabezpieczone – w wymiarze operacyjnym i infrastrukturalnym” – podkreśla Wojciech Stramski, prezes zarządu Beyond.pl. “Zespół Beyond.pl od wielu lat obsługuje infrastrukturę IT wymagających klientów, mamy duże doświadczenie, know-how i zaplecze techniczne do utrzymywania rozbudowanych środowisk IT. Przedsiębiorstwa z Polski i Europy wybierają nas, ponieważ łączymy bezpieczeństwo, kompleksowe wsparcie IT inżynierów oraz efektywność kosztową” – dodaje.

Co ważne, wykorzystanie infrastruktury data center Beyond.pl ma pozwolić na skoncentrowanie rozwoju NTT DATA Business Solutions wokół usług związanych z cyfrową transformacją, a także projektów powiązanych z rozwiązaniami SAP w zakresie controllingu. Warto dodać, że projekty realizowane przez NTT DATA Business Solutions w kontekście cyfrowej transformacji wykorzystują m.in. rozwiązania SAP i szeroko pojęte usługi IT realizowane przy wykorzystaniu własnej chmury obliczeniowej oraz usług wsparcia i zdalnej administracji. “Nasza współpraca to odpowiedź na potrzeby klientów, dla których bezpieczeństwo krytycznych aplikacji ma najwyższy priorytet. Naszym celem jest dostarczanie najwyższej jakości usług w każdym wymiarze, zarówno wdrożeń SAP, wsparcia aplikacyjnego, jak i od strony środowiska przetwarzania danych. Partnerstwo z Beyond.pl pozwala nam wejść na wyższy poziom jakości w dostarczaniu naszych usług, wzbogacenie naszej oferty kierowanej do lokalnych klientów, jak i wzmocnienie roli Polski w naszej europejskiej strategii rozwoju usług data center” – zapewnia Yves Flamant, Head of Cloud Infrastructure Services Poland w dziale Global Managed Services, NTT DATA Business Solutions.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *