Rynek

Office 365 prawie darmo dla organizacji non-profit

Nowa oferta firmy Microsoft jest skierowana do organizacji non-profit oraz organizacji z 41 krajów, także z Polski. W ciągu najbliższego roku oferta będzie dostępna w kolejnych 49 państwach.

Zdaniem przedstawicieli koncernu dzięki wykorzystaniu – dostępnego w formie usługi – oprogramowania Office 365 objęte programem organizacje non-profit będą mogły w większym stopniu skupić się na działalności statutowej. Na polskim rynku oferta Office 365 for Nonprofits jest objęta wsparciem w ramach organizowanej przez Fundację techsoup inicjatywy Technologie.org.pl. Opłaty za dostęp do poszczególnych zestawów usług Office 365 są kilkukrotnie niższe niż stawki komercyjne. W zakończonym z końcem czerwca 2013 roku finansowym koncernu, tylko za pośrednictwem programu Technologie.org.pl polskie organizacje non-profit uzyskały licencje na wykorzystywanie oprogramowania Microsoft o wartości rynkowej sięgającej niemal 6,2 mln zł.

Warto dodać, że w ramach podobnego programu dla organizacji non-profit od 2007 roku dostępne są aplikacje biurowe pakietu Google Apps. Do tej pory oferta Google jest dostępna tylko dla organizacji ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *