Rynek

Operator danych ubezpieczeń społecznych wdraża system ERP

Dataprev, jedna z największych firm technologicznych w Ameryce Łacińskiej będzie korzystać z systemu ERP firmy IFS w modelu chmurowym. Oprogramowanie IFS Applications wesprze kluczowe procesy biznesowe brazylijskiej spółki i pozwoli zwiększyć ich efektywność.

Operator danych ubezpieczeń społecznych wdraża system ERP

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, dostarczy rozwiązania analityki biznesowej i zarządzania dokumentacją brazylijskiej firmie Dataprev zajmującej się przetwarzaniem danych ubezpieczeń społecznych oraz rozwojem technologii. Umowa obejmuje licencje na oprogramowanie, obsługę techniczną i usługi na sumę przekraczającą 4 000 000 BRL (ok. 1 600 000 USD).

Firma Dataprev ma swoją siedzibę w Brazylii i zatrudnia ponad 3400 pracowników. Dysponuje ona specjalną, wysoce zaawansowaną infrastrukturą przeznaczoną do przechowywania, przetwarzania i aktualizowania danych na bieżąco, w tym informacji na temat milionów brazylijskich podatników. Z usług firmy Dataprev korzysta brazylijskie ministerstwo ubezpieczeń społecznych (INSS) i ministerstwo skarbu państwa, a także ministerstwa opieki społecznej, pracy i zatrudnienia, rozwoju społecznego i walki z głodem. Firma Dataprev współpracuje również z 81 instytucjami finansowymi w celu przetwarzania informacji związanych z udzielaniem pożyczek osobom emerytowanym.

W ofercie firmy Dataprev znajduje się wiele usług i rozwiązań związanych z rozwojem systemów informatycznych, obsługą konsultingową w obszarze ICT, obsługą centrów danych i usługami telekomunikacyjnymi.

Firma IFS wraz z trzema innymi brazylijskimi firmami należy do konsorcjum, które dostarczy firmie Dataprev rozwiązanie dostępne w chmurze wraz z licencjami użytkowników, a także zestaw modułów wspierających analitykę biznesową oraz zarządzanie wydajnością, czasem pracy, płacami, świadczeniami pracowniczymi, realizacją wynagrodzeń, portalami, szkoleniami i BHP, dokumentami i raportowaniem.

„Korzystając z naszej oferty, firma Dataprev będzie mogła uprościć kluczowe procesy biznesowe oraz zwiększyć wydajność prowadzonej działalności” — stwierdził Falcao Oliveira, prezes LatinIFS. „To kolejny przykład na to, że celem firmy IFS jest dostarczanie zaawansowanych rozwiązań wspierających procesy o znaczeniu krytycznym firm takich, jak Dataprev” — dodał Falcao Oliveira.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *