Rynek

Oracle wprowadza na rynek VM VirtualBox 5.0

Najnowsza wersja zapewnia większe bezpieczeństwo dzięki szyfrowaniu oraz wyższą wydajność. Oracle VM VirtualBox 5.0 to bezpłatne oprogramowanie open source do wirtualizacji.

Oracle wprowadza na rynek VM VirtualBox 5.0

Oracle VM VirtualBox – działający na standardowych komputerach PC i notebookach z architekturą x86 – stanowi kluczowe narzędzie dla programistów i użytkowników, którzy chcą opracowywać aplikacje lokalne i chmurowe. Dzięki temu rozwiązaniu można tworzyć środowiska maszyn wirtualnych obejmujące wiele platform na potrzeby opracowywania i testowania oprogramowania oraz wirtualizacji systemów operacyjnych, z opcjonalnym szyfrowaniem środowisk wykonawczych.

Za pomocą maszyn wirtualnych Oracle VM VirtualBox programiści mogą korzystać z technologii chmurowych takich jak Docker i OpenStack bezpośrednio na swoich maszynach z systemem Windows, Mac OS, Linux i Oracle Solaris, co ułatwia tworzenie wielowarstwowych aplikacji za pomocą standardowego laptopa.

Za pomocą maszyn wirtualnych Oracle VM VirtualBox programiści mogą korzystać z technologii chmurowych takich jak Docker i OpenStack bezpośrednio na swoich maszynach z systemem Windows, Mac OS, Linux i Oracle Solaris, co ułatwia tworzenie wielowarstwowych aplikacji za pomocą standardowego komputera.

Rozwiązanie Oracle VM VirtualBox umożliwia również użytkownikom lokalne tworzenie i modernizowanie maszyn wirtualnych, w tym systemów operacyjnych i aplikacji, a następnie eksportowanie ich do standardowych formatów w celu łatwej dystrybucji w chmurze. Dzięki Oracle VM VirtualBox użytkownicy mogą na prawie każdym standardowym systemie operacyjnym x86 uruchamiać aplikacje, które nie działają na nim bezpośrednio.

Nowe funkcje w Oracle VM VirtualBox 5.0: Obsługa parawirtualizacji

Znacznie zwiększa wydajność systemów operacyjnych poprzez wykorzystanie wbudowanej obsługi wirtualizacji na systemach operacyjnych takich jak Oracle Linux 7 i Microsoft Windows 7 lub nowsze.

Lepsze wykorzystanie procesora

Rozwiązanie pokazuje systemom operacyjnym szerszy zestaw rozkazów dotyczących procesora, dzięki czemu aplikacje mogą wykorzystać najnowszy zestaw rozkazów dotyczących sprzętu, co zapewnia maksymalną wydajność.

Obsługa urządzeń USB 3.0

Systemy operacyjne mogą bezpośrednio rozpoznawać urządzenia USB 3.0 i działać z pełną szybkością tych urządzeń.

Obsługa dwukierunkowego przeciągania i upuszczania w systemie Windows

Na wszystkich platformach hostów systemy Windows, Linux i Oracle Solaris obsługują „przeciąganie i upuszczanie” treści pomiędzy hostem a gościem. Funkcja umożliwia przejrzyste kopiowanie i otwieranie plików, katalogów i innych obiektów.

Szyfrowanie na obrazach dysku

Dane mogą być szyfrowane na wirtualnych obrazach dysku twardego w środowisku wykonawczym z wykorzystaniem standardowego branżowego algorytmu AES z maksymalnie 256-bitowymi kluczami szyfrującymi. Dzięki temu można mieć pewność, że dane będą bezpieczne i zaszyfrowane w każdym momencie, niezależnie od tego, czy dana maszyna wirtualna jest bezczynna na maszynie lub serwerze programisty, czy jest aktualnie używana.

Oracle VM VirtualBox 5.0 można bezpłatnie pobrać ze strony producenta.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *