InfrastrukturaRynek

OVHcloud i Google Cloud ogłaszają strategiczne partnerstwo

W jego wyniku, OVHcloud zaprezentuje nową ofertę Hosted Private Cloud, wprowadzając technologię Anthos firmy Google do własnej, skalowanej, dedykowanej infrastruktury, w pełni obsługiwanej i zarządzanej przez europejskie zespoły OVHcloud.

OVHcloud i Google Cloud ogłaszają strategiczne partnerstwo

Dzięki partnerstwu OVHcloud i Google Cloud, europejskie organizacje zyskają dostęp do szerokiej gamy najnowocześniejszych technologii, opartych na zaufanej infrastrukturze. Pomoże im to także sprostać rosnącym potrzebom w zakresie ścisłej kontroli danych, bezpieczeństwa, przejrzystości oraz prywatności w procesie wdrażania rozwiązań chmurowych” – można przeczytać w oficjalnym komunikacie. “OVHcloud i Google Cloud postanowiły nawiązać współpracę opartą o pryncypia przejrzystości, kompatybilności, odwracalności oraz zasadę otwartości kodu. Intencją firm jest umożliwienie organizacjom przyśpieszenia cyfrowej transformacji i korzystania z najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii chmurowych zgodnie z zasadą zaufania” – dodają przedstawiciele obu firm.

OVHcloud i Google Cloud planują tworzyć wspólne rozwiązania, które umożliwią klientom korzystanie z wszystkiego, co oferuje multicloud oraz otwarte oprogramowanie, jednocześnie wzmacniając ekosystem zewnętrznych twórców oprogramowania. Partnerstwo odzwierciedla zaangażowanie w tworzenie innowacji z myślą o korzyściach dla klientów oraz wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych i współpracy ze społecznością open source.

Jesteśmy dumni, że we współpracy z Google Cloud zaoferujemy innowacyjne rozwiązania spełniające rosnące wymagania Europy i europejskich firm w zakresie suwerenności danych. To znaczący krok na drodze ku stworzeniu nowej wartości dla rynku. Udostępnianie najnowocześniejszych technologii stworzonych z myślą o społecznościach developerów, przy jednoczesnym wzmacnianiu uczestników prężnego ekosystemu, podzielających te same wartości jest fundamentalne dla OVHcloud. To partnerstwo otwiera drzwi do wielu nowych możliwości. Cieszymy się, że możemy je wspólnie urzeczywistnić” – deklaruje Michel Paulin, CEO OVHcloud.

Cieszymy się z nawiązania pierwszego takiego partnerstwa z OVHcloud” – powiedział Thomas Kurian, CEO Google Cloud. „Słuchając naszych klientów, partnerów oraz decydentów w Europie rozumiemy potrzebę większej kontroli i autonomii. Adresujemy tę kwestię na wiele sposobów i mamy nadzieję, że z takim partnerem, z którym podzielamy wartości takie jak zaufanie, dążenie do innowacji, otwartość na współpracę, interoperacyjność, przejrzystość oraz poczucie odpowiedzialności za środowisko, będziemy mogli wywiązać się ze zobowiązań wobec klientów w satysfakcjonujący sposób i wspólnymi siłami przyśpieszyć cyfrową transformację” – podsumowuje.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *