InfrastrukturaBranża ITRynek

OVHcloud stawia na rozwiązania Edge computingu i przejmuje firmę gridscale

OVHcloud zamierza przyśpieszyć swój międzynarodowy rozwój wchodząc na szybko rozwijający się rynek Edge computing, m.in. za sprawą przejęcia niemieckiej firmy gridscale, specjalizującej się w infrastrukturze hiperkonwergentnej.

OVHcloud stawia na rozwiązania Edge computingu i przejmuje firmę gridscale

Połączenie know-how i produktów obu firm umożliwić ma szybkie zaoferowanie klientom rozwiązań Edge computing w pełni zintegrowanych z produktami OVHcloud.

Przypomnijmy, że podczas dorocznego wydarzenia OVHcloud Summit 2023, firma ogłosiła plan utworzenia w kolejnych miesiącach 18 nowych lokalnych stref w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, w USA i w innych krajach. Z kolei w ciągu następnych trzech lat uruchomionych zostanie łącznie aż 150 nowych stref lokalnych.

Dzięki technologii gridscale pierwsze dwie strefy lokalne zostaną otwarte w ciągu następnych kilku tygodni w Madrycie i Brukseli, oferując szerokie portfolio usług, w tym obliczenia, przechowywanie plików, przechowywanie danych w blokach oraz usługi sieciowe z publicznymi adresami IP.

“Cieszymy się, że dzięki dynamicznej ekspansji, będziemy mogli zaproponować naszym partnerom i klientom możliwość przechowywania i przetwarzania danych w dużo większej ilości lokalizacji na całym świecie. Nowe możliwości odnajdą się szczególnie w zastosowaniach wymagających małych opóźnień, a także narzucających zgodność z lokalnymi wymogami regulacyjnymi w sektorach takich jak opieka zdrowotna, usługi finansowe i rządowe. Nowe lokalizacje, bliżej klientów, umożliwią również rozwój obecnych usług chmurowych klientów on-premise poprzez ich rozbudowę i połączenie z najbliższym stokiem technologicznym rozwiązań OVHcloud” – skomentował Robert Paszkiewicz, szef regionu CEE w OVHcloud.

Wprowadzenie nowej oferty umożliwią istniejące interfejsy API, zaś w przypadku najbardziej wymagających zastosowań pod względem przechowywania danych lub lokalnego ich przetwarzania klienci, którzy chcą zachować własność swojej infrastruktury, będą mogli korzystać z funkcjonalności natywnych w chmurze oraz z bogatego portfolio obejmującego rozwiązania IaaS i PaaS, podsumowują przedstawiciele OVHcloud.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *