InfrastrukturaSprzętRynek

OVHcloud wprowadza drugą generację serwerów dedykowanych Bare Metal SCALE

Bare Metal SCALE to wykorzystujące wydajne procesory AMD i NVIDIA serwery, które zaprojektowano z myślą o sektorach takich jak: opieka zdrowotna, finanse, przemysł, sektor publiczny oraz media. Urządzenia te są odpowiedzią na zastosowania wymagające najwyższej wydajności, w tym obliczenia poufne, Big Data, analizę danych, a także wirtualizację i orkiestrację kontenerów czy też przetwarzanie rozproszone (grid computing), wskazują przedstawiciele OVHcloud.

OVHcloud wprowadza drugą generację serwerów dedykowanych Bare Metal SCALE

Nowe serwery dedykowane Bare Metal Scale drugiej generacji wykorzystują technologię zabezpieczeń AMD Secure Encrypted Virtualization (SEV) dostępną w procesorach AMD EPYC czwartej generacji, umożliwiając wzmocnienie izolacji maszyn wirtualnych. Ponadto korzystają z dużej liczby rdzeni w procesorach AMD EPYC, w konfiguracji z jednym lub dwoma gniazdami. Wszystko to po to, aby zapewnić ogromną moc obliczeniową, dzięki której klienci mogą przetwarzać i analizować duże zestawy danych w czasie rzeczywistym. Użytkownicy mogą nie tylko przetwarzać, opracowywać i wykorzystywać dane w błyskawiczny sposób, ale również przechowywać ich duże ilości dzięki 46 TB pamięci masowej NVMe – podkreślają specjaliści OVHcloud.

Procesory, pamięci DDR5, uczenie maszynowe z NVIDIA L4 Tensor Core

Druga generacja serwerów Scale oferuje oparte na najnowocześniejszej architekturze Zen 4 AMD procesory EPYC czwartej generacji o nazwie kodowej Genoa – od AMD EPYC z 16 rdzeniami / 32 wątkami do wersji z 96 rdzeniami / 192 wątkami w konfiguracji z jednym gniazdem (od SCALE-a1 do SCALE-a6).

Wspomniane serwery są również dostępne w dwugniazdowej konfiguracji z 256 rdzeniami i 512 wątkami. Jest ona oparta na procesorach AMD EPYC czwartej generacji o nazwach kodowych Genoa i Bergamo, przy czym ten ostatni jest wyposażony w rdzenie Zen 4C. Serwer SCALE-a7 oferuje łącznie 192 rdzenie / 384 wątki (procesor 2P AMD EPYC 9654 o nazwie kodowej Genoa), a wariant SCALE-a8 ma 256 rdzeni / 512 wątków (2P AMD EPYC 9754 o nazwie kodowej Bergamo).

Przeczytaj również
Sieć 5G stanie się motorem napędowym gospodarki światowej, europejskiej i polskiej

Dostępne po raz pierwszy w ofercie OVHcloud serwery, w konfiguracji z pamięcią DDR5 od 128 GB do 1 TB (4 800 MHz), korzystają z szerokiej gamy pamięci masowych, od 2 x NVMe o pojemności 960 GB do 6 x SSD NVMe o pojemności 7,68 TB.

Wraz z nowymi serwerami drugiej generacji opartymi na procesorach Scale, firma OVHcloud wprowadza także dedykowane, oparte na procesorach graficznych serwery SCALE-GPU z układem NVIDIA L4 dla centrów danych.

Układ NVIDIA L4, oparty na architekturze GPU NVIDIA Ada Lovelace, to uniwersalny procesor graficzny z ulepszonymi funkcjami obsługi sztucznej inteligencji i wideo, oferujący wysoce wydajne zasoby obliczeniowe. Jest zoptymalizowany do zastosowań takich jak uczenie maszynowe z klasyfikacją obrazów, przetwarzaniem języka naturalnego, wykrywaniem obiektów oraz wirtualizacją pulpitów – wskazują przedstawiciele OVHcloud.

Warto dodać, że nowa linia serwerów oferuje także nieograniczoną, gwarantowaną przepustowość do sieci publicznej wynoszącą od 1 Gbps do 10 Gbps oraz nawet 25 Gbps nieograniczonej przepustowości do sieci prywatnej.

Druga generacja serwerów Bare Metal Scale wykorzystuje szerokie doświadczenie w zakresie infrastruktury, dzięki któremu OVHcloud oferuje zaufaną chmurę w przyjaznych dla środowiska centrach danych. Obowiązują w nich najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony danych potwierdzone certyfikatami ISO 27001 i HDS, co oznacza, że przechowywane dane nie podlegają eksterytorialności. Centra danych OVHcloud korzystają również z autorskiego modelu chłodzenia cieczą, który sprawia, że oferowana przez firmę chmura jest zrównoważona i pozwala osiągnąć najlepszą w branży efektywność zużycia energii i wody, podkreślają specjaliści OVHcloud.

Przeczytaj również
Scaleway chce konkurować o rynek usług cloud computing m.in. ceną instancji obliczeniowych

Dostępność nowych serwerów

Serwery dedykowane Bare Metal SCALE-a1 (16 rdzeni / 32 wątki), SCALE-a2 (24 rdzenie / 48 wątków), SCALE-a3 (32 rdzenie / 64 wątki), SCALE-a4 (48 rdzeni / 96 wątków), SCALE-a5 (64 rdzeni / 128 wątków) i SCALE-a6 (96 rdzeni / 192 wątki) można zamówić już teraz w centrach danych w Kanadzie, Francji, Niemczech, Polsce, Wielkiej Brytanii i USA. W regionie Azji i Pacyfiku pojawią się na rynku między grudniem a marcem.

To samo dotyczy serwerów Bare Metal SCALE-a7 (192 rdzenie / 384 wątki) i SCALE-a8 (256 rdzeni / 512 wątków), dostępnych już teraz, jako serwery referencyjne budowane zgodnie ze specyfikacjami klienta. Serwery SCALE-GPU z procesorem graficznym NVIDIA L4 będą natomiast udostępnione w styczniu 2024 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *