Quantum ComputingRynek

Oxford Quantum Circuits, we współpracy z Equinix, udostępnią komercyjnie komputer kwantowy

Zajmująca się obliczeniami kwantowymi spółka Oxford Quantum Circuits (OQC) instaluje obecnie swój komputer kwantowy w centrum danych TY11 Tokyo International Business Exchange (IBX) firmy Equinix. Firma planuje wykorzystać rozwiązanie połączeń bezpośrednich Equinix Fabric, aby jeszcze pod koniec tego roku umożliwić dostęp do obliczeń kwantowych organizacjom na całym świecie, na globalnej platformie Equinix.

Oxford Quantum Circuits, we współpracy z Equinix, udostępnią komercyjnie komputer kwantowy
Centrum danych TY11 Źródło: Equinix

Oznacza to, że poprzez bezpośrednie podłączenie do Quantum Computing as a Service (QCaaS), organizacje w ramach własnej infrastruktury cyfrowej, łatwiej i bezpieczniej będą mogą testować i eksperymentować z tą przełomową technologią, poinformowali przedstawiciele obu firm.

“Świat czekał, aż komputery kwantowe dojrzeją na tyle, że będą mogły zmienić nasze życie. Dostępność obliczeń kwantowych w światowej klasy centrum danych TY11 firmy Equinix przybliża nas o krok do tej rzeczywistości. Przetwarzanie kwantowe stanowi poważną zmianę w zakresie technologii i przebiegu procesów. W przeciwieństwie do tradycyjnych komputerów, komputery kwantowe mogą przetwarzać ogromne ilości danych z niesamowitą prędkością. Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Equinix, aby pomóc przedsiębiorstwom na całym świecie w budowaniu ich kwantowego zasobu umiejętności i możliwości. Przyszłość jest tutaj, a my nadajemy tempo erze komputerów kwantowych” – skomentowała dr. Ilana Wisby, CEO w OQC.

Oczekuje się, że zapotrzebowanie ze strony organizacji na tę usługę będzie rosło, a technologia kwantowa będzie wspierać wiele sektorów, od odkrywania i rozwoju leków po zarządzanie ryzykiem, bankowość i zaawansowaną produkcję. IDC przewiduje, że do 2026 roku 95% firm zainwestuje w technologie obliczeniowe, które pozwolą na szybsze uzyskanie informacji ze złożonych zbiorów danych w celu osiągnięcia lepszych wyników biznesowych. Udostępnienie obliczeń kwantowych „jako usługi” w ramach globalnie połączonej infrastruktury cyfrowej, powinno znacznie zmniejszyć bariery dla eksperymentowania i wdrażania, w tym koszty i złożoność integracji, uważają analitycy IDC.

Przeczytaj również
Polski sektor produkcyjny cyfryzuje się, ale do Przemysłu 4.0 wciąż mu jeszcze daleko
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *