Pomysł z PolskiStartupyRynek

PayEye nawiązuje współpracę z Visa i rusza z pilotażowym projektem płatności online

Branża płatności jest jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce. Jak wynika z ostatniego raportu cashless.pl, sto największych polskich firm branży płatniczej miało prawie 7,6 mld zł obrotu, a ich przychody zwiększyły się o 10%. Jedną z gałęzi, która zaczyna się coraz bardziej rozwijać są płatności z autoryzacją biometryczną, które rok do roku odnotowują bardzo wyraźne wzrosty. Nawiązana niedawno współpraca między PayEye, a Visa jest tego potwierdzeniem.

PayEye nawiązuje współpracę z Visa i rusza z pilotażowym projektem płatności online

PayEye jest firmą, która wykorzystała technologię biometryczną do tworzenia innowacyjnych rozwiązań płatniczych. Ich zaawansowany system, o którym pisaliśmy już na łamach ITwiz w ramach cyklu “Pomysł z Polski”, umożliwia klientom dokonywanie płatności w oparciu o fuzję biometrii tęczówki oka i twarzy, co jest zarówno wygodne, jak i bezpieczne.

Startup nieustannie się rozwija. “Jeszcze w tym roku chcemy wprowadzić nowe terminale eyePOS 3, które jako pierwsze na świecie obsługiwać będą wszystkie rodzaje płatności: biometryczne, zbliżeniowe i kartowe” – powiedział Daniel Jarząb, prezes zarządu PayEye.

Ponadto PayEye nawiązał niedawno współpracę z firmą Visa, którą określono jako połączenie siły nowoczesnej globalnej sieci przetwarzania danych transakcji (VisaNet) z innowacyjnym podejściem fintechu do płatności online i offline. O pracach nad jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku płatności online Daniel Jarząb, mówił jeszcze w zeszłym roku, kiedy zapowiadał usługę e-payeye.

“W ramach pilotażu, wspólnie z Visa, będziemy rozwijać i promować innowacyjną usługę płatności online e-payeye, która, mam nadzieję, już niebawem stanie się powszechnie stosowana w płatnościach internetowych” – stwierdził Daniel Jarząb.

E-payeye to rozwiązanie, które pozwala nie tylko na ekspresowe płatności online, ale również zapewnia wygodę i wysokie bezpieczeństwo, a już wkrótce zarządzanie zakupami, tworzenie ulubionych list produktów i sklepów, śledzenie przesyłek oraz szybkich zwrotów. Potencjał płatności e-payeye dostrzegła właśnie Visa, która zdecydowała się wziąć udział w pilotażowej akcji „PayEye nagradza płacących Visa”.

“Visa zapewnia zaufanie, daje pewność i bezpieczeństwo metodom, które ludzie i firmy wykorzystują by płacić i przyjmować zapłatę. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem – w ciągu ostatnich pięciu lat Visa wydała 10 mld USD na walkę z oszustwami i cyberbezpieczeństwo. Ta inwestycja przynosi rezultaty – w samym tylko 2022 pomogliśmy w ten sposób powstrzymać oszustwa na kwotę 27 mld USD. Warto zauważyć, że przypadki oszustw zdarzają się w mniej niż 0,1% transakcji – jest to jedna z najniższych wartości wśród wszystkich form płatności. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu. Cieszę się, że na naszym rynku powstają firmy, które tworzą tak ciekawe i innowacyjne rozwiązania jak PayEye” – skomentował Adrian Kurowski, dyrektor generalny Visa w Polsce.

Pilotażowy program potrwa do końca roku. Może w nim wziąć każdy, kto zainstaluje aplikację PayEye, podepnie w niej swoją kartę Visa i dokona płatności za minimum 10 zł w jednym ze sklepów internetowych, który bierze udział w akcji oraz wypełni ankietę po płatności. Za zrobione zakupy i po wypełnieniu krótkiej ankiety uczestnicy otrzymają 50 zł zwrotu na swoją kartę Visa. Link do akcji znajduje się tu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *