InfrastrukturaBranżaRynek

Platforma chmurowa Netia Compute uzupełniona o usługę Premium Support

Dzięki niej klienci mogą przekazać rozwój i utrzymanie infrastruktury IT w ręce doświadczonych, certyfikowanych ekspertów, ponosząc przy tym ułamek kosztów w stosunku do tradycyjnego modelu – poinformowali przedstawiciele Netii. Firma dodała do swojego sztandarowego produktu wspomnianą usługę we współpracy z Oktawave.

Platforma chmurowa Netia Compute uzupełniona o usługę Premium Support

W ramach usługi zespół doświadczonych, certyfikowanych inżynierów firmy Oktawave (wchodzącej z skład Grupy Netia) przejmie zadania związane z wdrożeniem i utrzymaniem systemów IT na platformie Netia Compute (opartej na bazie technologii VMware). Jak poinformowano, możliwe jest również zarządzanie bazami danych SQL.

 “Trudność w pozyskaniu pracowników w obszarze IT jest wciąż dużym wyzwaniem dla przedsiębiorstw. Raporty wskazują, że obok programistów, to właśnie specjaliści od infrastruktury stanowią najbardziej pożądaną przez pracodawców grupę. Dzięki usłudze Premium Support klient może odciążyć swój dział IT i przekazać pracę przy infrastrukturze naszym inżynierom” – skomentował Adam Kowalczyk, starszy kierownik produktu B2B w Netii.

Standardowo w ramach Netia Compute klienci otrzymują dostęp do panelu, który m.in. pozwala na zarządzanie swoim Wirtualnym Data Center poprzez vCloud Director, połączony z wirtualizacją sieci VMware NSX oraz definiowanym programowo storage’m – VMware vSAN.

Więcej na temat kompetencji Oktawave oraz samej chmury obliczeniowej przeczytacie w rozmowie z Tomaszem Wiertelakiem, dyrektorem sprzedaży tej firmy.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *