Rynek

Platforma HPE Ezmeral z nowymi produktami niezależnych dostawców oprogramowania

Firma Hewlett Packard Enterprise zaprezentowała nowości w portfolio oprogramowania HPE Ezmeral. Nowe produkty i partnerstwa mają pomóc organizacjom w zunifikowaniu dostępu do danych od brzegu sieci po chmurę i dzięki temu przyspieszyć wdrażanie cyfrowej transformacji.

Platforma HPE Ezmeral z nowymi produktami niezależnych dostawców oprogramowania

Z punktu widzenia klientów, HPE Ezmeral to kompleksowa platforma analityczna w chmurze hybrydowej, która poprawia jakość i szybkość osiąganych rezultatów przetwarzania ogromnych ilości danych wykorzystującego algorytmy uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.

Ogłoszone nowości, to:

  • HPE Ezmeral Data Fabric – od teraz występuje jako zintegrowany element platformy HPE Ezmeral Container Platform i HPE Ezmeral Machine Learning Operations (ML Ops) oraz dostępny jest jako samodzielny produkt. HPE Ezmeral Data Fabric zapewnia zaawansowaną warstwę pamięci masowej, która umożliwia usprawnienie całego cyklu życia modeli uczenia maszynowego w środowiskach lokalnych, chmury publicznej i hybrydowej oraz brzegowych.
  • Nowy program HPE Ezmeral Technology Ecosystem, w którym uczestniczą wiodący w branży niezależni dostawcy oprogramowania, m.in. Dataiku, MinIO, H2O.AI, Rapt.AI, Run:AI, Sysdig oraz Unravel, zapewnia zgodność aplikacji na platformie HPE Ezmeral. Umożliwiają one klientom szybsze tworzenie nowoczesnych, zintegrowanych środowisk analitycznych.
  • Nowy sklep online HPE Ezmeral Marketplace oferuje klientom dostęp do najlepszych niezależnych dostawców oprogramowania i projektów open source, m.in. Apache Spark, Tensorflow i wielu innych, które umożliwiają przedsiębiorstwom modernizację przetwarzania danych w taki sposób, aby stało się cloud-native.

„HPE Ezmeral jest nieoceniony dla naszych klientów, którzy przyjmują obecnie strategię digital-first. Wzrost liczby naszych nowych klientów korporacyjnych w oczywisty sposób to potwierdza” – powiedział Kumar Sreekanti, CTO and Head of Software, HPE. „Przedsiębiorstwa, które efektywnie wykorzystują dane i sztuczną inteligencję, są lepiej przygotowane do szybkiej ewolucji na dynamicznym, stale zmieniającym się rynku. Niezależna pamięć masowa na dane HPE Ezmeral Data Fabric i nowy HPE Ezmeral Marketplace zapewniają przedsiębiorstwom wybór w zakresie poszczególnych elementów budowanego środowiska. Oferują także przejrzystość i możliwości zarządzania w skali wszystkich firmowych aplikacji i danych dzięki otwartym, elastycznym, działającym technologiom jak w chmurze, tak i bez względu na lokalizację” – dodał.

Ekosystem HPE Ezmeral

Przedsiębiorstwa chcą doskonalić swoje możliwości i procesy analityczne. Potrzebują do tego platformy analitycznej, która pozwoli na szybkie tworzenie aplikacji i przyspieszanie inicjatyw pomocnych w wyróżnieniu firmy na rynku. Jak wskazują eksperci, osiągnięcie tego celu wymaga zastosowania standardów przemysłowych analityki danych zapewniających wsparcie użytkowników, narzędzi i wieloetapowych procesów, ponieważ tylko kompleksowe, zautomatyzowane rozwiązanie analityczne pozwoli na poprawę jakości i skrócenie czasu potrzebnego na osiągnięcie wartości biznesowej.

HPE Ezmeral Data Fabric sprawdza się jako globalny systemu plików dla budowanych wielkoskalowych aplikacji, a także jako repozytorium danych dla aplikacji analitycznych czy jako definiowana programowo pamięć masowa dla wielkoskalowych środowisk kontenerowych, zapewniają przedstawiciele producenta. Dzięki architekturze skalowanej horyzontalnie (scale-out) pomaga sprostać wyzwaniom stawianym przez aplikacje przetwarzające ogromne ilości danych – od brzegu sieci po chmurę. Dodatkowo, organizacje, które chcą modernizować swoje przetwarzanie danych biznesowych mają dostęp do najlepszych projektów open source i niezależnych dostawców oprogramowania tworzących ekosystem HPE Ezmeral. W ten sposób, za pośrednictwem jednej konsoli, z której korzysta cały zespół projektowy, organizacje zyskują dostęp do preferowanych danych i narzędzi, wskazują specjaliści HPE.

Przypomnijmy, że HPE Ezmeral składa się z kompletnej platformy orkiestracji kontenerowej Kubernetes oraz zintegrowanej warstwy pamięci masowej, a także ML Ops – do budowy struktur analityki danych. Jak wskazują przedstawiciele producenta, oferta HPE Ezmeral odgrywa kluczową rolę w strategii HPE platform-as-a-service – od brzegu sieci po chmurę. Klienci mogą korzystać z HPE Ezmeral w połączeniu z usługami chmurowymi HPE GreenLake, które zapewniają elastyczne, ekonomiczne i spójne podejście chmurowe w dowolnej lokalizacji. Dzięki temu mogą szybko transformować i modernizować wszystkie swoje aplikacje i dane, a także modernizować przetwarzanie analityczne w modelu as-a-service. HPE Ezmeral Container Platform oraz HPE Ezmeral ML Ops są teraz dostępne jako usługi chmurowe za pośrednictwem HPE GreenLake. W przyszłości, HPE planuje zaoferować HPE GreenLake w modelu usługowym również dla HPE Ezmeral Data Fabric.

I tak, HPE Ezmeral Data Fabric działa jako magazyn danych. Obecnie dostępny jest jako samodzielny produkt: definiowane programowo, skalowalne horyzontalnie repozytorium danych zoptymalizowane pod kątem możliwości analitycznych. Może obejmować wiele lokalizacji na brzegu sieci, chmur i środowisk hybrydowych. Jest przy tym zarządzany przy pomocy jednej instancji zapewniającej globalną przestrzeń nazw, zaznaczają specjaliści HPE. Przedsiębiorstwa mogą tworzyć zunifikowane repozytoria danych, z których korzystają analitycy, programiści oraz specjaliści IT. Zachowują jednocześnie kontrolę nad sposobem ich używania oraz udostępniania. Tworzy to fundament dla cyfrowej transformacji, która dociera do nowych źródeł danych i skaluje się wraz z rozwojem firmy.

HPE Ezmeral Marketplace

Z kolei HPE Ezmeral Marketplace zapewnia dostęp do szybko rosnącego zestawu sprawdzonych, kompletnych rozwiązań partnerów ISV (Independent Software Vendor), które umożliwiają klientom budowanie silników analitycznych. Pośród partnerów znaleźć można m.in. te od Dataiku i Run: AI, a także projekty open source, takie jak Apache Spark czy Tensorflow. HPE planuje w każdym kolejnym kwartale zwiększać liczbę partnerów ISV oferujących swoje rozwiązania w HPE Ezmeral Marketplace.  Ekosystem zapewnia klientom dodatkowe wsparcie, w tym konkretne przykłady zastosowań i przetwarzań m.in. big data, AI czy ML.

„HPE Ezmeral Marketplace umożliwia nam dotarcie do przedsiębiorstw, które rozpoczynają modernizację swoich przetwarzań związanych z analizą i obsługą danych” – stwierdził Florian Douetteau, CEO w Dataiku. „Połączenie Dataiku z oprogramowaniem HPE Ezmeral pomoże naszym klientom skutecznie skalować oraz prowadzić operacje związane z projektami uczenia maszynowego i osiągać konkretne efekty biznesowe” – podsumował.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *