Rynek

Polska firma Filbico wyróżniona w plebiscycie Fujitsu za najlepszy projekt transformacyjny w Europie Wschodniej

Spółka Filbico, polski partner Fujitsu, została wyróżniona jako „Best Eastern Europe Partner 2021”, w ramach międzynarodowego konkursu SELECT Innovation Award, za nowoczesny system dystrybucji danych dozorowania SDDC (Surveillance Data Distribution Cloud) stworzony dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Projekt ten umożliwia m.in. dystrybucję i wymianę informacji dozorowania w czasie rzeczywistym, będąc również wsparciem zarządzania oraz monitoringu przestrzeni powietrznej nad Polską.

Polska firma Filbico wyróżniona w plebiscycie Fujitsu za najlepszy projekt transformacyjny w Europie Wschodniej

Wspomniany projekt wdrożono w czterech lokalizacjach PAŻP: w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie, a Filbico zrealizowało go w konsorcjum z Fujitsu. Jego efektem jest system zapewniający najwyższe standardy bezpieczeństwa w ruchu lotniczym. Dzięki szybkiemu przesyłowi i błyskawicznej analizie danych m.in. skrócony zostaje czas lotu, co ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Zyskują zarówno linie lotnicze, lotniska i – przede wszystkim – pasażerowie samolotów, wskazują przedstawiciele polskiej firmy.

“To był ambitny i szeroko zakrojony projekt. Wdrożenie trwało 13 miesięcy i zakończyło się w styczniu 2021 roku. Cieszy nas niezmiernie, że praca naszych ekspertów oraz efektywna współpraca z Fujitsu zostały nagrodzone” – komentuje Michał Marzec, wiceprezes zarządu firmy Filbico. “SDDC to nowoczesny chmurowy system dystrybucji danych dozorowania, który ma za zadanie zapewniać w czasie rzeczywistym niezawodny przepływ informacji ze źródeł, głównie radarów, do nadrzędnego systemu kontroli lotniczej PAŻP (Pegasus 21). W istocie odpowiada on więc za wspieranie zarządzania i monitoringu przestrzeni powietrznej nad Polską oraz bezpieczeństwo ruchu lotniczego”.

Główna nagroda dla rosyjskiej Grupy MSK

Doroczny plebiscyt SELECT Innovation Awards organizowany przez Fujitsu akcentuje kluczową rolę, jaką kanał partnerski odgrywa w dostarczaniu projektów, tworzących unikalną wartość i odpowiadających na najaktualniejsze wyzwania biznesowe, informują przedstawiciele koncernu. W tym roku jurorzy położyli szczególny nacisk na projekty, które wykorzystują szerszy ekosystem Fujitsu, wpisują się w Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ oraz związane są z kluczowymi i strategicznymi dla portfolio koncernu kierunkami: transformacji miejsca pracy, danych, chmury hybrydowej i rozwiązań SAP.

“Tegoroczna edycja nagrody pokazuje, że dzięki swojej innowacyjności i wiedzy, partnerzy Fujitsu wprowadzają niezwykle pozytywne zmiany w swoich społecznościach. Celem plebiscytu jest nagrodzenie Partnerów Fujitsu, którzy wypracowali przełomowe projekty, wykorzystując produkty, rozwiązania i usługi naszej firmy w procesach transformacji cyfrowej. Dlatego bardzo ważne jest dla nas to, że w ramach SELECT Innovation Award wyróżniono polskiego partnera Fujitsu” – mówi Dariusz Kwieciński, CEO Fujitsu Polska.

Główną nagrodę w ramach tegorocznej edycji SELECT Innovation Award 2021 otrzymała Grupa MSK z Rosji, za projekt optymalizacji zasobów szpitalnych, który usprawnił zarządzanie danymi w placówkach w zachodniej Rosji, co zaowocowało bardziej efektywnym administrowaniem zasobami i lepszą opieką nad pacjentami.

Dwa kolejne projekty nagrodzone w finale – zrealizowane przez rumuńskie Dataware i brytyjskie 4Way Solutions – również dotyczyły wyzwań związanych z pandemią i transformacją cyfrową. Dataware wyróżniono za projekt ułatwiający przepływ danych i współpracę międzynarodową dla policji w Rumunii, a 4Way za wyposażenie mobilnych centrów szczepień w Bolton w północno-zachodniej Anglii w rozwiązania Fujitsu Workplace. Usprawniło to przebieg akcji szczepień i przyczyniło się do obniżenia statystyk infekcji w tym rejonie.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *