Branża ITRynek

Polski software house PGS Software dołączył do Xebia Group

W zarządzie globalnej grupy kapitałowej Xebia Group zasiadł Wojciech Gurgul, który pozostanie także na stanowisku prezesa PGS Software. Organizacje zakładają zachowanie dużej niezależności operacyjnej i bliską współpracę w zakresie dostarczania wyspecjalizowanych usług technologicznych oraz doradztwa IT, poinformowali przedstawiciele obu firm.

Polski software house PGS Software dołączył do Xebia Group

Dołączenie do Xebia Group jest elementem strategii rozwoju PGS Software – spółka szukała partnera, który umożliwi wzmocnienie jej obecności na rynkach międzynarodowych i zapewni dostęp do projektów o większej skali, wskazują przedstawiciele polskiej spółki.

“Patrzymy na rozwój PGS Software w dłuższej perspektywie. Partnerstwo z Xebia jest najlepszym sposobem na utrzymanie wzrostu nie tylko w czasie trwającego obecnie boomu w sektorze IT, ale także po nim” – komentuje Wojciech Gurgul. “Nasz partner prowadzi działalność na całym świecie i współpracuje z największymi przedsiębiorstwami. Dla nas oznacza to uczestnictwo w globalnych, najbardziej innowacyjnych i ambitnych technologicznie projektach odzwierciedlających nasz potencjał” – dodał.

Dalszy rozwój

W sierpniu tego roku, w porozumieniu z zarządem PGS Software, Xebia Consultancy Services wezwała akcjonariuszy notowanej na GPW spółki do sprzedaży akcji. Transakcja wykupu zakończyła się 4 października. Jak informują przedstawiciele PGS Software, przyłączenie do Xebia Group nie pociąga za sobą bezpośrednich zmian w funkcjonowaniu spółki, firma zachować ma bowiem dużą niezależność.

Współpraca z Xebią to chęć zapewnienia możliwości dalszego rozwoju dla pracowników, ale ma być również pogłębieniem specjalizacji w obszarze rozwiązań chmurowych i doradztwa w projektach transformacji cyfrowej. “Naszym pierwszym krokiem będzie po prostu konsekwentna kontynuacja tego, co robiliśmy do tej pory. Od początku tego roku nasze szeregi zasiliło już ponad 320 osób i zamierzamy nadal zwiększać zatrudnienie. Zakładamy, że dzięki partnerstwu z Xebia będzie nam łatwiej zachęcić do współpracy inżynierów i programistów, którym zależy na udziale w rozwojowych projektach międzynarodowych” – powiedział Wojciech Gurgul.

W okresie 2015-2020 przychód netto PGS Software rósł średnio o 23% rocznie, a drugi kwartał tego roku spółka zakończyła przychodem o 49% wyższym niż w analogicznym okresie 2020 roku. Od początku bieżącego roku zatrudnienie w spółce rosło średnio o 30 osób miesięcznie i obecnie pracuje dla niej już blisko 820 programistów, testerów, analityków biznesowych, delivery managerów, DevOpsów i designerów. Razem Xebia i PGS Software zatrudniają 3100 pracowników i są obecne w czternastu krajach.

Przypomnijmy, że PGS Software jest jednym z największych w Polsce dostawców oprogramowania oraz usług informatycznych dla firm z całego świata z sektorów: ubezpieczeniowego, finansowego i inwestycyjnego, mobile health, sprzedaży detalicznej oraz produkcji. Specjalizuje się w projektach chmurowych – konsultingu, wdrażaniu natywnych rozwiązań chmurowych, modernizacji aplikacji oraz migracji do chmury. Firma tworzy również aplikacje mobilne i webowe i świadczy usługi z zakresu analizy biznesowej, designu, UX, UI oraz QA.

Z kolei Xebia od 20 lat świadczy usługi doradztwa w zakresie transformacji cyfrowej. Specjalizuje się w adopcji technologii chmurowych i migracji do chmury, wykorzystania danych, sztucznej inteligencji, DevOps i wytwarzaniu oprogramowania. Xebia pomaga 250 największym firmom na świecie wprowadzać innowacje, wdrażać najnowsze technologie i najlepsze modele biznesowe.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *