BranżaPracaRynek

Portal No Fluff Jobs rozpoczął działalność w Czechach

W lipcu No Fluff Jobs, portal z ogłoszeniami o pracę dla specjalistów IT, rozpoczął działalność na rynku czeskim. To drugi, po funkcjonującym od września 2019 roku w Budapeszcie, zagraniczny oddział firmy.

Portal No Fluff Jobs rozpoczął działalność w Czechach

W ciągu kilku lat No Fluff Jobs stał się portalem z największą liczbą transparentnych ofert dla branży IT – od 2014 roku na rynku polskim opublikował 37  tys. ogłoszeń, a ponad 4 tys. firm zamieściło na nim swoje oferty pracy. Jak informują przedstawiciele portalu, miesięcznie odwiedza go 250 tys. unikalnych użytkowników. W rekordowym momencie tego roku, w szczycie pandemii, na stronie jednocześnie opublikowanych było ponad 2 tys. ogłoszeń o pracę.

Transparentna rekrutacja

No Fluff Jobs był pierwszym portalem z ogłoszeniami o pracę dla branży IT w Polsce, który w każdym ogłoszeniu publikował widełki wynagrodzeń. Do tej pory jest jedynym, w którym nie ma ani jednego ogłoszenia bez wspomnianych widełek, podkreślają przedstawiciele serwisu.

„O transparentność w branży IT walczymy od 6 lat. Wiemy, że największe benefity z publikacji wynagrodzeń przez pracodawców to budowanie wiarygodności i zaufania do firmy. Bycie transparentnym po prostu się opłaca. W 85%  wypadków opinia na temat pracodawcy ma wpływ na decyzję potencjalnego pracownika. Jak wynika z raportu Candidate Experience, 65% osób poszukujących pracy aplikuje w pierwszej kolejności do firm, które publikują widełki płacowe w ogłoszeniach. Wiemy, że rynek czeski jest na to gotowy. Wejście nań to kolejny krok w rozwoju No Fluff Jobs i szerzeniu idei transparentnej rekrutacji w branży IT w Europie” – mówi Tomasz Bujok, CEO No Fluff Jobs.

Edukacja i transformacja branży IT

W Polsce portal znany jest również z kompleksowych raportów na temat krajowej branży IT dotyczących m.in. rocznych raportów płac, sytuacji branży w czasie pandemii, kobiety w IT czy oczekiwań specjalistów IT.  No Fluff Jobs jest także autorem takich formatów, jak Smoothie HR czy High Level Talks, w których specjaliści z branży poruszają tematy związane z zarządzaniem, rozwojem pracowników, efektywnością osobistą czy benefitami.

Ważnym elementem misji portalu jest edukacja i transformacja branży IT. I tak, najnowszy projekt – No Fluff Jobs Masterclazz – to skierowany do wszystkich specjalistów IT kompleksowy kurs, którego ma na celu poprawienie efektywności indywidualnej i zespołowej, a także wzmocnienie motywacji. Dzięki temu pracownicy IT mogą stać się ekspertami, menedżerami z kompleksowo rozwiniętymi kompetencjami – uważają specjaliści reprezentujący portal. Kurs obejmuje najważniejsze zagadnienia techniczne, rozwija umiejętności miękkie oraz uczy zrozumienia zasad rządzących biznesem.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *