Branża ITPracaRynek

Portal No Fluff Jobs rozpoczął działalność w Czechach

W lipcu No Fluff Jobs, portal z ogłoszeniami o pracę dla specjalistów IT, rozpoczął działalność na rynku czeskim. To drugi, po funkcjonującym od września 2019 roku w Budapeszcie, zagraniczny oddział firmy.

Portal No Fluff Jobs rozpoczął działalność w Czechach

W ciągu kilku lat No Fluff Jobs stał się portalem z największą liczbą transparentnych ofert dla branży IT – od 2014 roku na rynku polskim opublikował 37  tys. ogłoszeń, a ponad 4 tys. firm zamieściło na nim swoje oferty pracy. Jak informują przedstawiciele portalu, miesięcznie odwiedza go 250 tys. unikalnych użytkowników. W rekordowym momencie tego roku, w szczycie pandemii, na stronie jednocześnie opublikowanych było ponad 2 tys. ogłoszeń o pracę.

Transparentna rekrutacja

No Fluff Jobs był pierwszym portalem z ogłoszeniami o pracę dla branży IT w Polsce, który w każdym ogłoszeniu publikował widełki wynagrodzeń. Do tej pory jest jedynym, w którym nie ma ani jednego ogłoszenia bez wspomnianych widełek, podkreślają przedstawiciele serwisu.

„O transparentność w branży IT walczymy od 6 lat. Wiemy, że największe benefity z publikacji wynagrodzeń przez pracodawców to budowanie wiarygodności i zaufania do firmy. Bycie transparentnym po prostu się opłaca. W 85%  wypadków opinia na temat pracodawcy ma wpływ na decyzję potencjalnego pracownika. Jak wynika z raportu Candidate Experience, 65% osób poszukujących pracy aplikuje w pierwszej kolejności do firm, które publikują widełki płacowe w ogłoszeniach. Wiemy, że rynek czeski jest na to gotowy. Wejście nań to kolejny krok w rozwoju No Fluff Jobs i szerzeniu idei transparentnej rekrutacji w branży IT w Europie” – mówi Tomasz Bujok, CEO No Fluff Jobs.

Edukacja i transformacja branży IT

W Polsce portal znany jest również z kompleksowych raportów na temat krajowej branży IT dotyczących m.in. rocznych raportów płac, sytuacji branży w czasie pandemii, kobiety w IT czy oczekiwań specjalistów IT.  No Fluff Jobs jest także autorem takich formatów, jak Smoothie HR czy High Level Talks, w których specjaliści z branży poruszają tematy związane z zarządzaniem, rozwojem pracowników, efektywnością osobistą czy benefitami.

Ważnym elementem misji portalu jest edukacja i transformacja branży IT. I tak, najnowszy projekt – No Fluff Jobs Masterclazz – to skierowany do wszystkich specjalistów IT kompleksowy kurs, którego ma na celu poprawienie efektywności indywidualnej i zespołowej, a także wzmocnienie motywacji. Dzięki temu pracownicy IT mogą stać się ekspertami, menedżerami z kompleksowo rozwiniętymi kompetencjami – uważają specjaliści reprezentujący portal. Kurs obejmuje najważniejsze zagadnienia techniczne, rozwija umiejętności miękkie oraz uczy zrozumienia zasad rządzących biznesem.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *