Rynek

Poznaliśmy zwycięzcę 18. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Tytuł EY Przedsiębiorca Roku 2020 otrzymał Igor Klaja, założyciel firmy OTCF, który został również zwycięzcą konkursu w kategorii Produkcja i Usługi. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się 4 marca podczas Gali Finałowej na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

Poznaliśmy zwycięzcę 18. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Tegoroczny zdobywca tytułu EY Przedsiębiorca Roku – Igor Klaja, twórca firmy OTCF – to w ocenie jury „przedsiębiorca, który nigdy się nie poddaje, ciągle przesuwa granice swoich możliwości, a kryzys zamienia w szansę”. Firma OTCF przetrwała lockdown dzięki mocnym fundamentom działalności, opartym na zaangażowaniu, zaufaniu oraz transparentności, a sam Igor Klaja uważa, że kryzys związany z pandemią COVID-19 umocnił go jako lidera. W trakcie pandemii obiecał pracownikom, że nie będzie zwolnień i słowa dotrzymał. Z kolei za „zbudowanie silnej marki opartej na ludziach, dla których biznes jest grą zespołową” założyciel OTCF otrzymał również nagrodę w kategorii Produkcja i Usługi.

Igor Klaja będzie reprezentował Polskę podczas międzynarodowego finału konkursu EY World Entrepreneur Of The Year 2020. O tytuł najlepszego przedsiębiorcy na świecie, Polak będzie rywalizował ze zwycięzcami lokalnych edycji konkursu z blisko 60 państw.

Ponadto, w kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność nagrodę otrzymał Dawid Zieliński – zarządzający firmą Columbus Energy, która oferuje instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła, magazyny energii oraz infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych. Natomiast w kategorii Nowy Biznes – twórcy firmy Roger Publishing – Nicole Sochacki-Wójcicka i Jakub Wójcicki.

W tym roku przyznano również pięć Nagród Specjalnych. Wyróżnieni nimi zostali:

  • Ewa Chodakowska, założycielka BeBio, a także współtwórczyni siedmiu innych marek – “dla pionierki tak ważnego w czasach pandemii zdrowego życia Polek i Polaków, która przekuła tę pasję w dochodowy biznes”
  • Jacek Świderski, który zarządza największym, polskim przedsiębiorstwem internetowym, w skład którego wchodzą m.in. serwisy internetowe (w tym m.in. Strona Główna WP i o2, money.pl) – „za udaną transformację spółki, od startupu biorącego udział w konkursie EY Przedsiębiorca Roku 16 lat temu do jednego z liderów polskiego internetu”
  • Krzysztof Folt, założyciel firmy TIM, która sprzedaje artykuły elektrotechniczne online ze wsparciem ogólnopolskiej sieci biur i przedstawicieli handlowych – “za umiejętność prowadzenia biznesu w warunkach ciągłej zmiany, przez ponad 30 lat nieustannie adaptując się do rynku i otoczenia”.
  • Michał Mikulski, twórca firmy EGZOTech, zajmującej się badaniami oraz opracowaniem innowacyjnych robotów rehabilitacyjnych oraz urządzeń elektrodiagnostycznych dla fizjoterapii, neurorehabilitacji i terapii zajęciowe – “za umiejętne wykorzystanie technologii w ochronie zdrowia i wprowadzenie innowacyjnego produktu, który ma ambicję stać się przyszłością rehabilitacji pacjentów neurologicznych”.
  • Leszek Gierszewski, założyciel firmy DRUTEX, który został uhonorowany nagrodą specjalną Polskiego Funduszu Rozwoju za ekspansję międzynarodową i – “za stworzenie rozpoznawalnego na całym świecie, odpornego na kryzys czempiona”.
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *