WdrożeniaRynek

Producent inteligentnych systemów pomiarowych wykorzysta nowe środowisko ERP

Wdrożenie nowego systemu klasy ERP ma umożliwić m.in. skalowalność procesów biznesowych, niezbędną z punktu widzenia strategii zakładającej globalną ekspansję biznesową firmy Kamstrup. Oprogramowanie IFS zastąpi platformę wykorzystywaną w firmie Kamstrup od 25 lat. Z nowego rozwiązania będzie korzystało ponad 700 osób.

Producent inteligentnych systemów pomiarowych wykorzysta nowe środowisko ERP

Firma Kamstrup, jeden z wiodących światowych dostawców inteligentnych rozwiązań do pomiaru zużycia energii i wody, zdecydował się wdrożyć kompleksowe rozwiązanie ERP firmy IFS w całej organizacji, aby sprostać wymaganiom związanym z agresywnym rozwojem.

Po prawie rocznej fazie ewaluacji, w której wzięło udział pięciu dostawców, Kamstrup wybrał IFS jako dostawcę nowej platformy ERP. IFS dostarczy rozwiązanie do zarządzania w chmurze, które obejmuje wszystkie kluczowe procesy biznesowe, w tym łańcuch dostaw, logistykę, planowanie, sprzedaż, serwis, projekty klientów i finanse.

Nowa platforma ERP to podstawowy projekt leżący u podstaw strategii Kamstrup, której celem jest zwiększenie sprzedaży do 10 mld DKK (1,5 mld USD) w ciągu 10 lat. Obecny poziom wynosi 2,4 mld DKK (345 mln USD).

Kamstrup, który jest w 100 procentach własnością duńskiej firmy energetycznej OK, zatrudnia 1500 pracowników w ponad 20 krajach na całym świecie. Dostarcza inteligentne liczniki, systemy zdalnego odczytu i narzędzia analityczne, które pomagają przedsiębiorstwom użyteczności publicznej ograniczyć straty energii i wody oraz zoptymalizować ich działalność.

„Obecnie korzystamy z 25-letniej platformy ERP, którą stale rozwijamy, ale która nie wspiera naszej wizji przyszłości” – powiedział Peter Falden Jensen, wiceprezes Grupy IT. „Staraliśmy się wybrać pakiet ERP oferujący w standardzie wszechstronne możliwości, które będą w stanie nadążyć za naszymi planami ekspansji i pozwolą nam skalować w inny sposób niż dotychczas. Nasza działalność szybko się przekształca dzięki coraz bardziej zglobalizowanym łańcuchom dostaw i dystrybucji, usługom dodatkowym itp. Decydując się na IFS Applications jesteśmy przekonani, że otrzymujemy platformę, która pomoże firmie rozwijać się, a nie spowalniać”.

Przejście na standardową platformę jest dla firmy Kamstrup poważną zmianą. Jak wyjaśnił Jensen: „Musimy przestać polegać na potencjalnie ryzykownych modyfikacjach kodu i przekonać się, w jaki sposób rozwiązanie IFS, które opiera się na najlepszych praktykach branżowych i oferuje szerokie możliwości konfiguracji, może usprawniać nasze procesy biznesowe. Dlatego tak ważne jest, aby platforma zapewniała elastyczność, która pozwoli naszym użytkownikom na znalezienie idealnego sposobu pracy. Mamy duże oczekiwania związane z IFS Applications i z IFS jako partnerem wdrożeniowym.”

Kamstrup zdefiniował 14 obszarów testowych, według których oceniani byli dostawcy ERP, a byli za to odpowiedzialni menedżerowie odpowiedzialni za biznes i eksperci merytoryczni, nie zaś menedżerowie IT. To właśnie osoby odpowiedzialne za biznes firmy ostatecznie wybrały system IFS Applications. Jensen dodał: „Grupa IT była zadowolona z wyboru. Kamstrup ma produkcję opartą na metodologii lean, która w dużym stopniu wykorzystuje robotykę i ścisłą integrację z ERP. Chcielibyśmy jeszcze lepiej wykorzystać system ERP, a IFS ma bardzo silną pozycję w tym obszarze. Jesteśmy pod szczególnym wrażeniem realizacji logistyki produkcji. IFS wyróżnia się również na tle konkurencji łatwością obsługi interfejsu IFS Lobby.”

Elni Kullmer, dyrektor zarządzająca IFS Nordics, powiedziała: „Jesteśmy podekscytowani współpracą z firmą Kamstrup i możliwością wsparcia jej globalnej ekspansji. Decyzja o wyborze naszego rozwiązania jest kolejnym dowodem na wiodącą pozycję IFS w dziedzinie produkcji. Dołożymy wszelkich starań w szybkiej realizacji projektu.”

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *