BranżaRynek

Prognozy globalnego spowolnienia sprzyjają dostawcom systemów ERP – dobre wyniki BPSC

Mimo prognozowanego spowolnienia gospodarczego i nie najlepszych nastrojów w przemyśle, rosną wydatki organizacji na oprogramowanie. Według analiz Gartnera za 2019 rok, choć  globalna wartość całego sektora technologii informatycznych urosła o niespełna 0,4%, to wartość systemów IT zwiększyła się o 8,8%. Globalny trend dotyczy także polskich spółek IT – firma BPSC, dostarczająca rozwiązania ERP dla przemysłu, zwiększyła swe przychody i zysk ze sprzedaży.

Prognozy globalnego spowolnienia sprzyjają dostawcom systemów ERP – dobre wyniki BPSC

W ubiegłym roku BPSC pozyskała 11 nowych klientów i zrealizowała 15 projektów wdrożeniowych, co w połączeniu z korektą strategii sprzedażowej sprawiło, że śląska firma znacząco zwiększyła zysk ze sprzedaży – wzrósł on z niewiele ponad 1 miliona złotych w roku 2018 do blisko 9 milionów w 2019 r. O ¾ zmniejszyło się również zadłużenie. “W rok 2020 wchodzimy z dużym optymizmem i czystym kontem” – mówi Rafał Orawski, prezes firmy BPSC.

Sukces przyniosły cyfryzacja sektora przemysłowego i partnerskie podejście do klienta

Za dobre wyniki odpowiada głównie przyśpieszona cyfryzacja sektora produkcyjnego. “Gdy gospodarka jest rozpędzona, firmy „konsumują” dobrą koniunkturę. Dopiero w momencie spowolnienia zaczynają zwracać większą uwagę na koszty. Wówczas okazuje się, że każde dodatkowe pół procent marży zaczyna być na wagę złota. To wpływa na myślenie o informatyzacji w kategoriach szansy i inwestycji z dużą stopą zwrotu a nie kosztu” – tłumaczy Rafał Ostowski.

Według zarządu, poza sprzyjającą koniunkturą wpływ na dobre wyniki spółki miała także wypadkowa partnerskiego podejścia do klienta i jego aktywnego uczestnictwa w rozwój systemu. “Nasz system tworzony jest wspólnie z firmami produkcyjnymi, co sprawia, że w większym stopniu odpowiada ich potrzebom niż rozwiązania globalne” – przekonuje prezes BPSC.

Dobre prognozy na kolejne dwa lata

Gartner zapowiada, że dwa najbliższe lata będą dla dostawców oprogramowania jeszcze lepsze niż rok ubiegły. Inwestycje w systemy IT mają rosnąć w dwucyfrowym tempie: o 10,9% w 2020 i 10,5% w 2021 roku. Oznacza to, że kawałek, który przypadnie dostawcom z tego „rosnącego tortu” będzie również bardziej pokaźny niż w ubiegłym roku. BPSC liczy na to, że udział w rynku zwiększy dzięki kolejnym inwestycjom w produkt.

“W 2020 roku zaprezentujemy nową wersję Impuls EVO. System w wersji 1.4 nie tracąc nic ze swojej funkcjonalności, zyska nowe rozwiązania technologiczne, które na przestrzeni ostatnich miesięcy były opracowywane we współpracy z naszymi klientami tak, by odpowiadały ich potrzebom, a jednocześnie były dostosowane do różnych gałęzi przemysłu” – podsumowuje Rafał Orawski.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *