RynekPolecane tematy

Program partnerski dla firm oferujących rozwiązania Oracle PaaS i IaaS

Oracle wprowadziła nowy program dla partnerów cloud computing w ramach programu Oracle Partner Network. Umożliwia obecnym i nowym partnerom oferowanie rozwiązań PaaS i IaaS od Oracle. Firma udostępnia też Oracle Cloud Marketplace. Na platformie tej klienci mogą wybrać nie tylko rozwiązanie SaaS, ale i partnera wdrożeniowego.

Program partnerski dla firm oferujących rozwiązania Oracle PaaS i IaaS

„Chmura to nasz najważniejszy priorytet i dopasowujemy nasze zasoby do tej strategicznej inicjatywy. Będziemy współpracować z siecią naszych partnerów, aby pomagać firmom w przejściu do chmury i w pełnym wykorzystaniu tej historycznej okazji” – mówi Shawn Price, wiceprezes, szef działu rozwiązań chmurowych w Oracle. Jak podkreślał Mark Hurd, CEO Oracle na otwarciu Oracle Open World 2015 w San Francisco, w I kwartale 2016 roku finansowego firma osiągnęła 34 proc. wzrost przychodów z rozwiązań SaaS i PaaS. W Q4’2015 przychody z tego tytułu wyniosły 426 mln USD. W tym roku finansowym ma to być 1,5 mld USD.

Nowe programy partnerskie w zakresie sprzedaży rozwiązań cloud computing w ramach Oracle PartnerNetwork (OPN) zostaną wprowadzone od 1 lutego 2016 r. „Dla członków OPN będą one okazją do wykazania się doświadczeniem, umiejętnościami oraz inwestycjami w Oracle Cloud, jak również do wyróżnienia się na rynku dzięki zintegrowanym aplikacjom Oracle Cloud i usługom Platform Services” – można przeczytać w oficjalnej informacji.

Oracle wprowadziła nowy podstawowy poziom członkostwa w programie OPN pod nazwą „Cloud Registered”. Aby skorzystać z tej możliwości bez opłat członkowskich nowi partnerzy chmurowi powinni dołączyć do programu OPN na poziomie Cloud Registered do dnia 31 maja 2016 r.

Przeczytaj również
Firmy Kylos i Aruba Cloud wspólnie wesprą przedsiębiorców przy migracji do chmury

Program ten zapewnia nowym partnerom chmurowym możliwość rozpoczęcia współpracy i rozwoju ofert w oparciu o Oracle Cloud bez inwestycji początkowych. Członkowie na poziomie Cloud Registered będą uprawnieni do: sprzedaży rozwiązań z rodziny Oracle Cloud Platform, w tym rozwiązań typu PaaS i IaaS, dostęp do strony internetowej OPN Cloud Business Builder zawierającej szkolenia i zasoby sprzedażowe, marketingowe i techniczne, jak również oznakowanie marką OPN.

W ramach OPN będą 4 poziomy partnerstwa w ramach oferty cloud computing Oracle: Cloud Standard, CloudSelect, Cloud Premier i Cloud Elite. Kryteria przyznawania poszczególnych poziomów mają zostać ogłoszone 1 lutego 2016 r. Wśród nich znajdą się: specjalizacje, referencje z udanych wdrożeń rozwiązań cloud computing, posiadane własne rozwiązania cloud computing SaaS, wielkość dedykowanych projektom cloud computing zasobów.

Więcej o Oracle Partner Network.

Więcej o Oracle Cloud Marketplace.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *