MENU

Program partnerski dla firm oferujących rozwiązania Oracle PaaS i IaaS

28 października 2015Polecane tematy, Rynek

Oracle wprowadziła nowy program dla partnerów cloud computing w ramach programu Oracle Partner Network. Umożliwia obecnym i nowym partnerom oferowanie rozwiązań PaaS i IaaS od Oracle. Firma udostępnia też Oracle Cloud Marketplace. Na platformie tej klienci mogą wybrać nie tylko rozwiązanie SaaS, ale i partnera wdrożeniowego.

Oracle

„Chmura to nasz najważniejszy priorytet i dopasowujemy nasze zasoby do tej strategicznej inicjatywy. Będziemy współpracować z siecią naszych partnerów, aby pomagać firmom w przejściu do chmury i w pełnym wykorzystaniu tej historycznej okazji” – mówi Shawn Price, wiceprezes, szef działu rozwiązań chmurowych w Oracle. Jak podkreślał Mark Hurd, CEO Oracle na otwarciu Oracle Open World 2015 w San Francisco, w I kwartale 2016 roku finansowego firma osiągnęła 34 proc. wzrost przychodów z rozwiązań SaaS i PaaS. W Q4’2015 przychody z tego tytułu wyniosły 426 mln USD. W tym roku finansowym ma to być 1,5 mld USD.

Nowe programy partnerskie w zakresie sprzedaży rozwiązań cloud computing w ramach Oracle PartnerNetwork (OPN) zostaną wprowadzone od 1 lutego 2016 r. „Dla członków OPN będą one okazją do wykazania się doświadczeniem, umiejętnościami oraz inwestycjami w Oracle Cloud, jak również do wyróżnienia się na rynku dzięki zintegrowanym aplikacjom Oracle Cloud i usługom Platform Services” – można przeczytać w oficjalnej informacji.

Oracle wprowadziła nowy podstawowy poziom członkostwa w programie OPN pod nazwą „Cloud Registered”. Aby skorzystać z tej możliwości bez opłat członkowskich nowi partnerzy chmurowi powinni dołączyć do programu OPN na poziomie Cloud Registered do dnia 31 maja 2016 r.

Program ten zapewnia nowym partnerom chmurowym możliwość rozpoczęcia współpracy i rozwoju ofert w oparciu o Oracle Cloud bez inwestycji początkowych. Członkowie na poziomie Cloud Registered będą uprawnieni do: sprzedaży rozwiązań z rodziny Oracle Cloud Platform, w tym rozwiązań typu PaaS i IaaS, dostęp do strony internetowej OPN Cloud Business Builder zawierającej szkolenia i zasoby sprzedażowe, marketingowe i techniczne, jak również oznakowanie marką OPN.

W ramach OPN będą 4 poziomy partnerstwa w ramach oferty cloud computing Oracle: Cloud Standard, CloudSelect, Cloud Premier i Cloud Elite. Kryteria przyznawania poszczególnych poziomów mają zostać ogłoszone 1 lutego 2016 r. Wśród nich znajdą się: specjalizacje, referencje z udanych wdrożeń rozwiązań cloud computing, posiadane własne rozwiązania cloud computing SaaS, wielkość dedykowanych projektom cloud computing zasobów.

Więcej o Oracle Partner Network.

Więcej o Oracle Cloud Marketplace.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »