Branża ITRynek

Macrologic formalnie częścią Asseco Business Solutions

Na początku stycznia 2018 roku spółka Macrologic została formalnie włączona w struktury Asseco Business Solutions. Przejęcie Macrologic ma pozwolić m.in. na zwiększenie dynamiki rozwoju należącej do Grupy Asseco spółki w zakresie produkcji oraz utrzymania systemów ERP. Według zapowiedzi marka Macrologic zostanie włączona do oferty Asseco Business Solutions.

Macrologic formalnie częścią Asseco Business Solutions

Plan połączenia obu spółek uzgodniono we wrześniu 2017 roku. Z opublikowanych wówczas informacji wynika, że połączenie obu spółek ma na celu m.in. wzmocnienie potencjału biznesowego i poprawę konkurencyjności Asseco Business Solutions. Oczekiwane synergie mają być widoczne zarówno w kontekście oferty produktowej, jak również kompetencji związanych z realizacją wdrożeń, rozwojem nowych funkcjonalności biznesowych, czy tworzeniem nietypowych rozwiązań aplikacyjnych. W wyniku przejęcia Macrologic, spółka z Grupy Asseco dysponować ma liczącym niemal tysiąc osób zespołem specjalistów. „Liczymy na to, że połączenie Asseco Business Solutions z firmą Macrologic umożliwi nam osiągnięcie efektu synergii, który będzie opierać się na takich filarach jak wymiana doświadczeń, dobrych praktyk, wiedzy eksperckiej oraz technologii informatycznych. Wszystko po to, aby oferować użytkownikom systemów ERP – zarówno marek Asseco Business Solutions, jak i Macrologic, jak najlepsze rozwiązania do zarządzana procesami biznesowymi w przedsiębiorstwie” – mówi Wojciech Barczentewicz, prezes zarządu Asseco Business Solutions.

Połączenie obu firm nastąpiło formalnie 2 stycznia 2018 roku w drodze przeniesienia całego majątku spółki Macrologic na Asseco Business Solutions. W wyniku połączenia spółka Macrologic została rozwiązana bez przeprowadzania likwidacji. Stanowisko dyrektora Działu Sprzedaży i Wdrożeń Macrologic ERP w Asseco Business Solutions objęła Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz, dotychczasowa prezes zarządu Macrologic. „Po połączeniu Macrologic z Asseco Business Solutions będziemy kontynuować naszą dotychczasową działalność, czyli rozwijać obecne systemy oraz usługi marki Macrologic, aby mogły one jeszcze skuteczniej wspierać naszych klientów w rozwiązywaniu problemów biznesowych oraz wykonywaniu zadań w ramach opisanych w firmie procesów” – zapewnia Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz.

Przeczytaj również
OVHcloud rozbudowuje infrastrukturę w regionie Azji i Pacyfiku

Finalizacja transakcji oznacza m.in., że w ofercie Asseco Business Solutions znalazł się nowy, wprowadzony na rynek w 2016 roku pod marką Macrologic Merit system ERP zorientowany procesowo. Podczas premiery nowego rozwiązania przedstawiciele firmy Macrologic informowali, że nowe rozwiązanie wspiera zmiany modelu zarządzania z podejścia silosowego w kierunku całościowego spojrzenia na przebieg procesów biznesowych w organizacji. Transakcja przejęcia Macrologic przez Asseco Business Solutions jest też przykładem postępującej – w skali globalnej i lokalnej – konsolidacji rynku oprogramowania biznesowego.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *