Zmiany kadrowe

Przemysław Jaroszewski szefem zespołu ds. reakcji na cyberzagrożenia w Standard Chartered

Do głównych zadań doświadczonego eksperta ds. cyberbezpieczeństwa należało będzie nadzorowanie, realizacja i rozwijanie globalnej strategii, dotyczącej reagowania na incydenty, w celu ochrony danych klientów banku oraz poprawy ogólnej odporności organizacji na ewentualne ryzyko cybernetyczne – poinformowali przedstawiciele Standard Chartered. 

Przemysław Jaroszewski szefem zespołu ds. reakcji na cyberzagrożenia w Standard CharteredPrzemysław Jaroszewski jest uznanym ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa z ponad piętnastoletnim doświadczeniem. Zdobył je m.in. jako kierownik zespołu CERT Polska (Computer Emergency Response Team) w NASK PIB, gdzie koordynował proces reagowania na incydenty na dużą skalę oraz współpracę z interesariuszami, np. z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Reprezentował także NASK PIB podczas spotkań zespołów roboczych organizowanych przez FIRST, ENISA czy CSIRT.

Dodajmy, że to kolejny polski ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, który wzmocnił  Standard Chartered w tym obszarze. W minionych latach do zespołu banku dołączyli m.in. Adam Lange (szef zespołu ds. wykrywania cyberzagrożeń), Marcin Ludwiszewski (szef ‘Purple Team’), Krystian Szybis (szef zespołu ds. testów penetracyjnych) czy Cezary Piekarski, który najpierw pełnił funkcje kierownicze, a od 2021 roku objął stanowisko dyrektora Globalnego Pionu Cyberbezpieczeństwa Technologicznego.

W efekcie Standard Chartered zbudował w Polsce silny zespół ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, który realizuje globalne projekty z tego obszaru, chroniąc tym samym swoich klientów na całym świecie. Obecnie bank zatrudnia blisko 1000 pracowników, z czego prawie 200 zajmuje się właśnie  cyberbezpieczeństwem.

“Z prawdziwą przyjemnością witamy Przemysława Jaroszewskiego w Standard Chartered. Jego doświadczenie przyczyni się znacząco do budowania skutecznej ochrony banku przed cyberzagrożeniami. Niezmiernie cieszy nas, że kolejny, tak wysokiej klasy ekspert, zdecydował się na rozwijanie swojej kariery w ramach naszego globalnego centrum kompetencyjnego ds. cyberbezpieczeństwa w Warszawie” – skomentował Lavy Stokhamer, Global Head, Cyber Defence & Threat Management w banku Standard Chartered.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *