Zmiany kadrowe

Przemysław Koch 1 października został powołany do zarządu Velobanku (d. Getin Noble Bank)

Objął funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za IT i Operacje. Tym samym przestaje pełnić funkcję Dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki. Zastępcą dyrektora COI pozostaje Katarzyna Blachowicz.

Przemysław Koch 1 października został powołany do zarządu Velobanku (d. Getin Noble Bank)

Przemysław Koch od 6 września 2021 r. był dyrektorem Centralnego Ośrodka Informatyki. W trakcie pełnienia funkcji dyrektora COI m.in. połączył i nadzorował dołączenie do Centralnego Ośrodka Informatyki Zespołu NASK, odpowiadającego za stworzenie aplikacji mObywatel. Zespół ten pracuje obecnie nad nowymi rozwiązaniami, którego efektem będzie nowa wersja mObywatel 2.0.

W trakcie kadencji Przemysława Kocha nastąpił także rozwój systemu e-Doręczenia, czyli rejestrowanych doręczeń elektronicznych, które staną się odpowiednikiem listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. W ostatnich miesiącach COI zaangażował się też bardzo aktywnie w akcję pomocy obywatelom Ukrainy szukającym schronienia w Polsce. Uruchomił rejestrację uchodźców w Systemie Rejestrów Państwowych, stworzył moduł Diia.pl (Дія пл) w aplikacji mObywatel w języku ukraińskim, czy też portal pomagamukrainie.gov.pl.

W COI tworzy się rozwiązania, które nam wszystkim ułatwiają życie, ograniczają do minimum kontakt obywatela z administracją państwową i zdejmują z niego dotychczasowe obowiązki. Kibicuję i trzymam za Was kciuki, bo COI to serce polskiej cyfryzacji” – powiedział Przemysław Koch żegnając się z pracownikami.

Wcześniej był wiceprezesem spółki Aplikacje Krytyczne, należącej do Ministerstwa Finansów.

Z kolei w latach 2011-2017 pracował w PKO BP, gdzie jego drogi “przecięły się” z Adamem Marciniakiem, obecnym prezesem Velobanku. Karierę rozpoczynał w Accenture, a następnie pracował w Warcie i Kredyt Banku.

Do konsultacji publicznych 8 września skierowano ustawę o przekształceniu Centralnego Ośrodka Informatyki w Agencję Informatyzacji.

Przeczytaj również
Andrzej Gibas dyrektorem ds. sprzedaży w Polsce i Krajach Bałtyckich w Kyndryl
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *