BranżaRynek

Przetarg na 116 mln zł w COI na wynajem informatyków rozstrzygnięty

Wczoraj (8 czerwca) przedstawiciele firm devire (d. Devonshire), Britenet, SII, Transition Technologies i Cube.ITG. W postępowaniu przetargowym wartym 116 mln zł wystartowało 12 graczy z branży informatycznej. 

Przetarg na 116 mln zł w COI na wynajem informatyków rozstrzygniętyPrzetarg dotyczył: świadczenia kompleksowych usług z zakresu zapewnienia zasobów ludzkich w obszarze IT dla CentralnegoOśrodka Informatyki. Ośrodek szukał firmy, od której będzie wynajmował informatyków na potrzeby konkretnych projektów zlecanych COI przez Ministerstwo Cyfryzacji. COI szukał specjalistów aż w 23 dziedzinach IT  – od programistów java, przez testerów, scrum masterów, po architektów IT, analityków biznesowych, specjalistów od bezpieczeństwa i baz danych.

Piątka oferentów podpisała wczoraj 3-letnie umowy, które pozwolą nam – już w ramach zapytań ofertowych – na szybki wybór najlepszej propozycji. Największy wpływ na wynik postępowania miała cena, czyli wynagrodzenie wydzierżawionego informatyka. Godzinowa stawka wahała się od 119 zł do 180 zł. Zależało nam także, by firmy wykonawcze posiadały możliwie dużą liczbę rekruterów oraz obszerną bazę danych programistów i testerów” – powiedziała Monika Jakubiak, dyrektor COI.

Chcieliśmy zabezpieczyć odpowiednie zasoby kompetencji we wszystkich obszarach, w których działamy. Konieczność skorzystania z zewnętrznych zasobów ludzkich wynika ze specyfiki projektów prowadzonych przez Centralny Ośrodek Informatyki. Będziemy łączyć doświadczenie i wiedzę naszych pracowników etatowych z energią pracowników pozyskanych w ramach outsourcingu personalnego” – dodaje.

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowych usług z zakresu zapewnienia zasobów ludzkichz branży IT przez okres 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy ramowej poprzez wynajem Konsultantówspełniających określone wymagania oraz posiadających określone kompetencje i doświadczenie. W ramachniniejszej usługi Wykonawca zapewni świadczenie usług z zakresu IT przez Konsultantów na rzecz i podnadzorem Zamawiającego, zapewni obsługę kadrowo-płacową Konsultantów oraz zapewni nadzór nadrealizacją umowy w zakresie niezbędnym do zapewnienia ciągłości świadczenia usług przez Konsultantów.Zarządzanie przebiegiem prac, zlecanie pracy oraz rozliczanie czasowe prac realizowane będą przez Zamawiającego – można było przeczytać w SIWZ.

Przeczytaj również
Kluczowe jest solidne wdrożenie oraz przyjazna i czytelna technologia

Przetarg był konieczny w sytuacji, gdy dostajemy kolejne zlecenia i zawieramy kolejne umowy na realizację kluczowych projektów IT w administracji. Przy ostatnim tak dużym rozdaniu funduszy europejskich na budowę Polski cyfrowej musimy przewidzieć wszystkie scenariusze. Tymczasem w praktyce pozyskanie specjalistów IT oferując kandydatom umowę o pracę na czas określony jest niezwykle trudne. Rozwiązaniem jest czasowy wynajem pracowników, który pozwala uniknąć licznych kosztów około pracowniczych” – podsumowuje Monika Jakubiak.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *