Cloud computingBranża ITRynek

Unijna administracja będzie korzystać z platformy Oracle Cloud

Zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej usługi oparte na platformie Oracle Cloud Infrastructure będą dostępne w ramach katalogu usług chmurowych dostępnych dla administracji UE. Decyzję poprzedziło postępowanie przetargowe.

Unijna administracja będzie korzystać z platformy Oracle Cloud

Zawarta na 6 lat umowa, zdaniem przedstawicieli firmy Oracle, oznacza, że unijne instytucje i agencje będą miały dostęp do przeszło 100 usług opartych na platformie Oracle Cloud Infrastructure. Wedle zapowiedzi, usługi dostępne na poszczególnych jednostek administracji Unii Europejskiej pozwolą m.in. na łatwą migrację starszych aplikacji lokalnych do chmury, a także – zapewnią skalowalne środowisko przechowywania i przetwarzania danych. W tym kontekście istotne mają być m.in. zaszyte w ramach platformy chmurowej Oracle mechanizmy bezpieczeństwa, w tym zaawansowane technologie szyfrowania oraz zintegrowane funkcje zarządzania tożsamością i kontrolą dostępu. Wykorzystanie wbudowanych funkcji bezpieczeństwa ma nie tylko pomóc w ochronie dostępu i danych, ale także – umożliwić sprostanie rygorystycznych wymogów w zakresie bezpieczeństwa, ochrony prywatności i zgodności z przepisami.

Wedle oficjalnych informacji z platformy Oracle Cloud Infrastructure korzystają już m.in. rządy Australii, Holandii i Wielkiej Brytanii, a także Departament Obrony USA.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *