Rynek

Rekordowa wydajność stacji roboczej Armari z procesorem AMD Ryzen Threadripper 3990X

Firma Armari poinformowała o ustanowieniu nowego rekordu świata przez swoją stację Magnetar X64T z procesorem AMD Ryzen Threadripper 3990X. Urządzenie może utrzymywać taktowanie na poziomie 4,1 GHz przy obciążeniu wszystkich 64 rdzeni, co znacznie wpływa na wydajność systemu i pozwala uzyskać rekordowy wynik w programie Specworkstation v3.0.4.

Rekordowa wydajność stacji roboczej Armari z procesorem AMD Ryzen Threadripper 3990X

Armari, brytyjski integrator systemów komputerowych, wprowadził nową stację roboczą w kwietniu 2020 roku, aby umożliwić wspomnianemu procesorowi osiągnięcie nowych limitów wydajności. Magnetar X64T bazuje na w pełni niestandardowej obudowie i zindywidualizowanym rozwiązaniu chłodzenia procesora FWL, który pozwala zmaksymalizować wydajność procesora AMD Ryzen Threadripper 3990X. I tak, stacja robocza brytyjskiego integratora systemów PC, umożliwia mu pracę z częstotliwością do 4,1 GHz na wszystkich 64 rdzeniach. Oznacza to znaczny wzrost wydajności w porównaniu z innymi rozwiązaniami, które opierają się na urządzeniach AIO (All-in-One processor liquid coolers). Jak zapewniają przedstawiciele Armari, ich chłodzenie FWL w modelu Magnetar oferuje ponad dwukrotnie większą wydajność niż najlepsze AIO na rynku.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2019 roku firma AMD wprowadziła na rynek rodzinę procesorów 3 Gen Ryzen Threadripper, a wkrótce potem, na targach CES 2020, ogłosiła premierę najszybszego procesora na świecie (według testów z 28 grudnia 2019 roku) – AMD Ryzen Threadripper 3990X. Poza wspomnianymi 64 rdzeniami ma on także 128 wątków w jednym gnieździe, co wraz z 256 MB pamięci podręcznej i częstotliwością odświeżania do 4,3 GHz2 sprawia, że jest to procesor o najwyższej wydajności i dużych możliwości rozbudowy dzięki 72 pasom PCIe dostępnym dla wejść/wyjść – podsumowują przedstawiciele producenta.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *