Wdrożenia

Renomowany producent łodzi turystycznych wybrał system ERP firmy IFS

Groupe Beneteau wykorzysta rozwiązanie IFS Applications w 17 zakładach produkcyjnych na całym świecie, w tym we Francji, Polsce i Stanach Zjednoczonych. Oprogramowanie pozwoli na usprawnienie obiegi informacji pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w procesie produkcji łodzi, pozwoli na usprawnienie procesów podejmowania decyzji i zwiększy efektywność.

Renomowany producent łodzi turystycznych wybrał system ERP firmy IFS

Aby móc zarządzać coraz bardziej złożonym przepływem informacji pomiędzy swoimi spółkami zależnymi w dziale produkcji łodzi, Groupe Beneteau chciała wymienić swój przestarzały i wysoce niestandardowy system biznesowy na scentralizowaną platformę ERP. Nowa platforma usprawni analizę danych i podejmowanie decyzji, zwiększy efektywność operacyjną dzięki harmonizacji praktyk biznesowych w ramach pionu oraz umożliwi lepszą integrację procesów i informacji pomiędzy poszczególnymi spółkami zależnymi.

Po dokonaniu oceny rozwiązań największych dostawców grupa wybrała rozwiązanie oferowane przez zespół IFS/BearingPoint z uwagi na jego bogatą wiedzę specjalistyczną i spójny projekt integracji. Rozwiązanie IFS obejmie wszystkie newralgiczne procesy biznesowe, w tym produkcję, zarządzanie projektami, łańcuch dostaw, sprzedaż i serwis oraz finanse. BearingPoint dowiódł, że jest w stanie sprostać oczekiwaniom Groupe Beneteau dzięki swojej głębokiej wiedzy w zakresie oprogramowania oraz pragmatycznemu, metodycznemu podejściu.

„Od wielu lat Groupe Beneteau rozważała modernizację systemów informacyjnych w swoim dziale produkcji łodzi w celu zwiększenia ich wydajności, bezpieczeństwa i przejrzystości” — powiedział Jérôme de Metz, prezes i dyrektor generalny Groupe Beneteau. „Wszechstronne funkcje branżowe udostępniane przez rozwiązanie IFS doskonale zaspokajają nasze potrzeby, a referencje klientów z sektora produkcji przekonały nas do wyboru rozwiązania IFS i BearingPoint, które jest w pełni zintegrowane z naszym projektem biznesowym”.

Marc Genevois, prezes IFS na Europę Zachodnią i Południową oraz Amerykę Łacińską, dodał: „Ponieważ jest to jedna z najbardziej renomowanych marek w branży, jesteśmy dumni z możliwości wsparcia Groupe Beneteau w jej transformacji przez zapewnienie przyszłościowej infrastruktury technologicznej, która umożliwi jej ciągły rozwój. Udostępnianie globalnym producentom wszechstronnych i konfigurowalnych funkcji branżowych to nasza specjalność, więc z chęcią wykorzystamy naszą szeroką wiedzę branżową do tego, by pomóc Groupe Beneteau w przeprowadzeniu cyfrowej transformacji”.

Philippe Chaniot, partner BearingPoint, podsumowuje: „Groupe Beneteau to lider w swojej branży, dlatego jesteśmy zadowoleni i dumni z faktu, że możemy pomóc jej w zwiększeniu jakości świadczonych usług. IFS oferuje kompletne rozwiązanie spełniające te wymagania. Nasze zespoły już teraz wykorzystują swoje kompetencje i doświadczenie do zapewnienia sukcesu tego projektu”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *