BranżaRynek

Ricoh przejmuje SimplicITy rozwijając zakres usług IT

Firma Ricoh przejęła polską spółkę SimplicITy, aby wzmocnić swoją ofertę w zakresie usług IT oraz rozwiązań wspierających cyfrową transformację – poinformowali przedstawiciele japońskiego koncernu. SimplicITy pozostanie przy swojej marce i będzie zarządzane jako niezależne przedsiębiorstwo.

Ricoh przejmuje SimplicITy rozwijając zakres usług IT

Założona w 2013 roku w Warszawie SimplicITy to integrator usług IT. Spółka oferuje usługi z zakresu zarządzania centrami danych i bezpieczeństwa informatycznego oraz rozwiązania chmurowe i sieciowe. Firma będzie teraz ściśle współpracować z Ricoh Polska i Ricoh Europe oraz z działającym w Warszawie Service Operations Centre.

„Ta akwizycja pozwoli nam zwiekszyć zasięg i pozyskać dodatkowe kompetencje w zakresie hybrid cloud oraz zaawansowanych usług IT. Jesteśmy pewni, że ta transakcja będzie dodatkowym motorem wzrostu dla SimplicITy” – skomentował Alberto Mariani, Senior Vice President, Office Services w Ricoh Europe.

Dostęp do dodatkowych usług

Dzięki wspomnianemu przejęciu warszawska spółka i jej klienci zyskają dostęp do usług o zasięgu globalnym oraz oferowanych przez Ricoh rozwiązań z zakresu elektronicznego obiegu dokumentów, optymalizacji procesów biznesowych, druku biurowego oraz produkcyjnego. Dotyczy to również produktów i usług pozwalających na stworzenie innowacyjnego środowiska pracy, podkreślają jej przedstawiciele.

„Łączy nas podobne podejście do biznesu – dążymy do zapewnienia doskonałej jakości usług, ważna jest dla nas również innowacyjność i wspieranie naszych klientów na drodze do efektywnej transformacji cyfrowej. Dzięki współpracy z Ricoh bedziemy mogli zaoferować naszym klientom dodatkowe usługi. To bardzo ważne w sytuacji wysokiej konkurencyjności firm IT na rynku” – powiedział Mariusz Iwański, Co-Founder & President of the Board, SimplicITy.

Przeczytaj również
Usługi Amazon Web Services dostępne z polskich centrów danych Oktawave

Przypomnijmy, że akwizycja SimplicITy to kolejna z transakcji firm IT zrealizowanych przez Ricoh w ostatnim czasie w całej Europie. Lista przejętych przez globalny koncern spółek prezentuje się następująco:

  • Firmy z grupy Ridgian – zarządzanie danymi
  • Aventia – user experience & ecommerce
  • Techno Trends – systemy wideokonferencyjne
  • NPO Sistemi – rozwiązania chmurowe, integracja oraz oprogramowanie
  • LAKE Solutions AG – przechowywanie danych, bezpieczeństwo i integracja w chmurze
  • IPM i TotalStor – transformacja i modernizacja infrastruktury IT o znaczeniu krytycznym, przechowywanie danych, zarządzanie danymi w chmurze hybrydowej i prywatnej
  • Mauden – Data Centre, infrastruktura IT, AI oraz BI
  • Orbid – zarządzanie infrastrukturą IT o krytycznym znaczeniu, managed services, data centre, zarządzanie danymi w chmurze hybrydowej i prywatnej
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *