Branża ITWdrożenia

Rolls-Royce wykorzysta oprogramowanie IFS, aby łatwiej pozyskiwać dane z silników lotniczych

Oprogramowanie IFS Maintenix będzie wspierać wymianę danych z liniami lotniczymi użytkującymi silniki Rolls-Royce Trent. Ułatwione pozyskanie danych dotyczących funkcjonowania silników lotniczych wykorzystywanych przez wiodące linie lotnicze pozwoli na zoptymalizowanie procesów planowania obsługi technicznej, a także rozwoju produktów i usług.

Rolls-Royce wykorzysta oprogramowanie IFS, aby łatwiej pozyskiwać dane z silników lotniczych

Rozwiązanie IFS Maintenix, które posłuży do wymiany danych z liniami lotniczymi użytkującymi silniki Rolls-Royce Trent, w tym modele Trent 1000, Trent XWB oraz Trent 7000. Rozwiązanie IFS Maintenix ułatwi wymianę danych z klientami firmy Rolls-Royce, wśród których znajduje się wiele wiodących linii lotniczych.

Funkcja IFS Maintenix Aviation Analytics umożliwia zautomatyzowane dostarczanie danych, co zapewnia firmie Rolls-Royce otrzymywanie aktualnych i dokładnych informacji. IFS Maintenix działa jak brama, która automatycznie przesyła do operatorów linii lotniczych zmiany w programie obsługi technicznej. Dzięki temu terminy obsługi części o ograniczonej żywotności mogą być aktualizowane na podstawie faktycznych warunków pracy i okresu eksploatacji każdego użytkowanego silnika.

Rolls-Royce pomaga przewozić codziennie tysiące pasażerów i wiele ton towarów po całym świecie i dlatego stawia sobie za cel maksymalizację bezpieczeństwa i wydajności oraz pozyskiwanie jak największej ilości danych z każdego lotu. Korzystając z rozwiązania IFS Maintenix i funkcji Aviation Analytics, Rolls-Royce może zaoferować systematyczną wymianę i aktualizację szczegółowych danych dotyczących eksploatacji silników lotniczych, która pozwoli zoptymalizować terminy ich demontażu i remontu. Uzyskane w ten sposób nowe strumienie danych umożliwią firmie Rolls-Royce analizę wydajności flot wyposażonych w silniki Trent oraz poprawę poziomu obsługi posprzedażowej, która obejmuje między innymi umowy serwisowe oraz usługi analityczne.

Richard Goodhead, wiceprezes Rolls-Royce odpowiedzialny za marketing w sektorze lotnictwa cywilnego, powiedział: „Łatwość wymiany danych jest kluczowym elementem realizowanej przez Rolls-Royce wizji IntelligentEngine, zgodnie z którą nasze silniki lotnicze będą w przyszłości miały coraz szersze możliwości wymiany informacji, uwzględniania warunków zewnętrznych, a nawet samodzielnej analizy danych. Dzięki rozwiązaniu IFS Maintenix będziemy otrzymywać aktualne i precyzyjne dane na temat eksploatacji silników, co nam pomoże zapewnić operatorom wyższy poziom niezawodności i efektywności, a tym samym przybliży nas do realizacji przyjętych założeń”.

Scott Helmer, prezes pionu ds. sektora lotnictwa i obrony w korporacji IFS, dodał: „Jesteśmy podekscytowani perspektywą współpracy z firmą Rolls-Royce, która ma na celu stworzenie protokołów obsługi technicznej następnej generacji opartych w całości na aktualnych danych dotyczących cyklu eksploatacji silników. Ta ważna strategiczna umowa stanowi kolejny dowód na to, że rozwiązanie IFS Maintenix może pomóc przedsiębiorstwom z branży lotniczej w zmaksymalizowaniu przychodów generowanych przez posiadane aktywa poprzez zestandaryzowaną, efektywną i przewidywalną obsługę techniczną”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *