Branża ITRynek

Rosja po raz kolejny ukarze koncern Google

Rosyjski regulator poinformował o wszczęciu postępowania przeciwko Google i innym zagranicznym firmom technologicznym w związku z domniemanym naruszeniem przepisów dotyczących przechowywania danych osobowych. Poza Google naruszenie lokalnych przepisów zarzucane jest także firmom, takim jak: Airbnb, Apple, Pinterest czy Twitch.

Rosja po raz kolejny ukarze koncern Google

Przedstawiciele Roskomnadzor, czyli rosyjskiego regulatora komunikacyjnego poinformowali o wszczęciu postępowania administracyjnego przeciwko Google Alphabet i sześciu innych zagranicznych firm technologicznych za domniemane naruszenia przepisów dotyczących danych osobowych.

W zeszłym roku Rosja ukarała giganta grzywną w wysokości 3 mln rubli (46,5 tys. dolarów) za nieprzechowywanie danych osobowych rosyjskich użytkowników w bazach danych na terytorium Federacji Rosyjskiej, a niedawno poinformowano, że wszczęto nową sprawę w związku z tym, co nazwano powtarzającym się nieprzestrzeganiem przez Google rosyjskiego prawa.

Koncern może zostać ukarany grzywną w wysokości od 6 do 18 milionów rubli, więc będzie ona miała charakter symboliczny i dla Google właściwie nieodczuwalny.

Pracownicy rosyjskiego regulatora mediów poinformowali również, że wszczęli postępowania przeciwko sześciu innym firmom: Airbnb, Apple, Likeme, Pinterest, Twitch i United Parcel Service. Za domniemane wykroczenia w zakresie nieprawidłowego przechowywania danych osobowych grozi im kara grzywny w wysokości sięgającej 6 mln rubli.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *