Praca

Rosną wynagrodzenia w obszarze Scali – doświadczeni programiści zarobią nawet 31,5 tys. złotych

Technologia Scala cieszy się coraz większą popularnością. W 2021 roku inżynierowie w tym obszarze mogli zarobić nawet 22 tys. złotych netto (+VAT) miesięcznie, a obecnie nawet 31,5 tys. złotych przy umowie B2B. Z kolei na umowie o pracę doświadczeni specjaliści mogą liczyć na pensję w przedziale od 18 do 15 tys. złotych brutto miesięcznie.

Rosną wynagrodzenia w obszarze Scali – doświadczeni programiści zarobią nawet 31,5 tys. złotych

Jak wynika z kalkulatora wynagrodzeń firmy No Fluff Jobs, juniorzy, którzy specjalizują się w Scali, mogą zarobić od 4 do 8 tys. złotych brutto miesięcznie przy umowie o pracę. Natomiast w wypadku kontraktu ich pensja może wynosić od 7 do 11,5 tys. złotych brutto miesięcznie. Osoby na stanowiskach typu mid mogą z kolei liczyć na wynagrodzenie od 20 do 30 tys. złotych netto (+VAT) miesięcznie przy kontrakcie, a w wypadku UoP od 15 do 22 tys. złotych brutto miesięcznie. Dane te dotyczą ostatnich 12 miesięcy.

Portal No Fluff Jobs porównał również ilość ogłoszeń, w których w wymaganiach technicznych pojawiła się znajomość technologii Scala. Jak się okazuje, porównując okres od 1 stycznia do 10 października 2021 roku z analogicznym w 2022 roku, odnotowano wzrost o 18%, co potwierdza, że Scala z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna.

“W Evolution zatrudniamy wielu specjalistów posługujących się Scalą. Widzimy ogromny potencjał w tym obszarze, dlatego nie dziwią nas statystyki i chętnie angażujemy się w polską społeczność Scali oraz uczestniczymy w wielu wydarzeniach z nią związanych. Największe firmy technologiczne z całego świata korzystają z tej technologii. Pamiętajmy, że zapotrzebowanie na zaawansowane rozwiązania IT cały czas będzie rosło, dlatego powinniśmy szukać rozwiązań, które są elastyczne i dają nam cały wachlarz możliwości, a Scala niewątpliwie jest właśnie takim rozwiązaniem” – komentuje Jacek Mrzygłód z Evolution.

Przeczytaj również
Centrum biznesowe Shell w Krakowie rekrutuje do działu IT
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *