BiznesRynek

Rozpoczęła działalność Rada Polskich Przedsiębiorców Globalnych

23 listopada br. odbyła się konferencja prasowa inaugurująca działanie Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych. Jest to – powołany do życia 1 czerwca 2023 roku – związek przedsiębiorstw z największym doświadczeniem oraz sukcesami w zakresie ekspansji zagranicznej. We konferencji udział wzięli przedstawiciele firm założycielskich Rady: Ryszard Florek, prezes zarządu Fakro; Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot S.A.; Katarzyna Dubno, Adamed oraz zarząd RPPG: Grzegorz Piątkowski i Michał Broniewicz.

Rozpoczęła działalność Rada Polskich Przedsiębiorców Globalnych
Źródło: RPPG

Głównym celem działania Rady jest dbanie o polski interes gospodarczy poprzez wzrost konkurencyjności naszej gospodarki i zwiększenie liczby krajowych firm globalnych oraz budowanie dobrego wizerunku Polski i polskiej gospodarki na świecie.

Rada zrzesza polskich przedsiębiorców z różnych branż, regionów Polski, o różnych przekonaniach politycznych oraz dotyczących biznesu. Tym, co jednoczy członków Rady, jest jej główny cel. W pozostałym zakresie Rada Polskich Przedsiębiorców Globalnych stawia na różnorodność wartości oraz otwartość na inne poglądy.

“Polska od 35 lat działa w ramach systemu gospodarki rynkowej, od 19 lat jest członkiem Unii Europejskiej. Pomimo tego nasz kraj rozwija się wolniej niż kraje, które mają znaczącą liczbę rodzimych firm globalnych. Dane statystyczne potwierdzają, że im więcej rodzimych firm globalnych posiada dany kraj, tym większa zamożność jego obywateli. Firmy globalne zarabiają pieniądze na rynku globalnym i akumulują je w swoich krajach. Naszym celem jest aby Polska miała jak najwięcej firm globalnych, co się przełoży na zamożność Polaków. Ponadto dziś o bezpieczeństwie kraju decyduje siła gospodarki” – skomentował Ryszard Florek, prezes Fakro i przewodniczący Rady Głównej RPPG.

Zaproszenie do członkostwa w Radzie Polskich Przedsiębiorców Globalnych zostało skierowane do dużych polskich firm, których celem strategicznym jest rozwój na wielu rynkach zagranicznych. Organizacja kładzie akcent na ekspansję zagraniczną, wspierając firmy, których aspiracją jest rynek globalny.

Rada Polskich Przedsiębiorców Globalnych została powołana przez przedstawicieli firm: Adamed, Canpack, Cinkciarz.pl, Columbus Energy, Fakro, G2A PL, Green Holding, Inter Cars, Maspex, Mercator Medical, Oshee, Rohlig Suus, Selena FM, Synthos, Unimot, Wawrzaszek ISS, Wielton oraz Wiśniowski.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *