PracaProgramowanie

Rusza letnia edycja hackathonu HackYeah Online

Uczestnicy spotkają się w sieci w dniach 5-7 czerwca. Letnia edycja będzie w całości poświęcona problemom biznesowym. Po raz kolejny hackathon wspiera GovTech Polska. Pula nagród to ponad 180 tys. zł.

Rusza letnia edycja hackathonu HackYeah Online

HackYeah Online 2020 to wirtualna edycja największego, stacjonarnego hackhathonu w Europie. Celem organizatorów jest zrzeszenie kreatywnych uczestników, gotowych rozwiązać globalne problemy biznesowe przy użyciu swoich umiejętności i błyskotliwych pomysłów. Zachętą dla uczestników jest szansa dalszego rozwoju swojego pomysłu i wdrożenia go w życie. Uczestnicy będą bowiem pracować nad rozwiązaniami zadań partnerskich:

  • Wsparcie dla biznesu – Główny Partner BGK – pula 50 tys. zł
  • Zaangażowanie podczas eventów online – GovTech Polska – pula 20 tys. zł
  • Gaming – GovTech Polska – pula 20 tys. zł
  • SupervisionHack: #ScamTrapper – UKNF – pula 30 tys. zł
  • Bezpieczeństwo podczas podróży – Asseco – pula 10 tys. euro
  • Ścieżka pacjenta onkologicznego – DCO – pula 20 tys. zł

Podczas HackYeah, udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich chętnych: studentów, programistów, UXowców, Project Managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków czy gamerów. Uczestnicy w ciągu łącznie 40 godzin będą intensywnie pracować nad rozwiązaniami z zakresu szeroko pojętego biznesu, gamingu, opieki zdrowotnej oraz zaangażowania podczas spotkań online.

Projekty biorące udział w konkursie mogą być zgłaszane indywidualnie, lub w zespołach złożonych z maksymalnie 6 osób. Komunikacja pomiędzy uczestnikami, organizatorami, mentorami i jurorami odbywać się będzie na kanale Discord.

Organizowany przez nas HackYeah już kilkukrotnie udowodnił, że w uczestnikach drzemie ogromny potencjał innowacyjnych pomysłów. Organizując HackYeah chcemy umożliwić włączenie się w wypracowanie rozwiązań dla szeroko pojętego biznesu wszystkim tym, którzy mają pomysły oraz chęć, by stworzyć wartościowe narzędzia” – mówi Jakub Kozioł, prezes zarządu PROIDEA, organizatora wydarzenia.

Problemy z którymi spotykamy się w obecnym czasie, nie mogą być rozwiązane bez udziału nowych technologii. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w kolejnym wydarzeniu, które angażuje nowatorskie pomysły i przenosi nasze państwo w sferę cyfrową” – dodaje Justyna Orłowska, pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, który wspiera HackYeah. GovTech Polska to program funkcjonujący w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mający na celu angażowanie społeczności we wprowadzanie innowacji do sektora publicznego. Współpracuje z firmami technologicznymi, oraz obywatelami, aby wspólnie unowocześnić administrację publiczną oraz znaleźć sposoby na użycie technologii w realizacji zadań podejmowanych przez Państwo.

HackYeah Online to również okazja do wzięcia udziału w licznych webinariach tematycznych, które będą streamowane na żywo na Facebookowym profilu HackYeah od 1 do 5 czerwca. Spodziewajcie się także licznych wirtualnych rozmów z setkami mentorów i uczestników. Organizatorzy HackYeah zadbają o utrzymanie festiwalowej atmosfery znanej z czterech poprzednich edycji hackathonu, tym razem przeniesionego do świata wirtualnego. Możecie spodziewać się rozgrywek online i wielu innych atrakcji, dzięki którym miło spędzicie czas podczas tego produktywnego weekendu.

W ostatniej edycji HackYeah Online powered by GovTech wzięło udział niemal 2000 uczestników z przeróżnych dziedzin i o różnorodnych specjalizacjach. Wspólnie wypracowali 100 rozwiązań w ramach 5 kategorii, skupionych wokół problemów wynikających z pandemii COVID-19. Podczas wydarzenia ponad 150 mentorów służyło swoją wiedzą i doświadczeniem, 27 firm partnerskich wsparło ideę swoim zaangażowaniem i technologią, a 49 Community i Media Partnerów pomogło w promocji inicjatywy. Zasięg w social mediach podczas ostatniej stacjonarnej edycji HackYeah osiągnął wynik 3 000 000.

Do inicjatywy dołączyło już wielu publicznych i prywatnych instytucji, zarówno polskich jak i międzynarodowych, które dostarczają wiedzę i mentorów dla pomocy uczestnikom. Zapraszamy do współpracy media, firmy i organizacje, które mają pomysły na to, jak technologia może usprawnić szeroko pojęty biznes.

Strona internetowa: https://hackyeah.pl/

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *