Udział w inicjatywie wziąć mogą krajowe startupy, które chcą stawić czoła palącym problemom ekologicznym współczesnej Polski i świata oraz zaprezentują innowacyjne rozwiązania technologiczne wspierające działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.
Konkurs #HuaweiStartupChallenge2 powstał nie tylko aby pomóc w rozwoju polskim, innowacyjnym startupom, które są na początku swojej drogi do ekologicznej rewolucji. Zaistniał przede wszystkim po to, by wspierać realizację przyjętych Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ w odniesieniu do wyzwań klimatycznych i środowiskowych, zapewniają przedstawiciele Huawei.
“Zmiany klimatu dzieją się na naszych oczach. Wszyscy musimy dbać o nasze środowisko naturalne a Huawei jako firma odpowiedzialna społecznie już to robi. Wierzymy, że wykorzystanie technologii może pomóc w walce z postępującymi zmianami klimatycznymi, dlatego wspólnie ze Startup Academy organizujemy drugą edycję konkursu Huawei Startup Challenge” – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska. “Współpraca ze startupami – największymi innowatorami obecnych czasów, ma dla nas wymiar merytoryczny i technologiczny. Razem zaprzęgniemy technologie do walki o ochronę planety” – dodaje.
Zgłoszenia do drugiej edycji konkursu można wysyłać do 31 października poprzez stronę www.huaweistartupchallenge.com. Jak informują organizatorzy, będzie to nie tylko selekcja najciekawszych, rozwiązań technologicznych służących poprawie kondycji naszej planety. Startupy zmierzą się także ze specjalnie przygotowanymi wyzwaniami, które pomogą rozwinąć ich pomysły.
Najbardziej innowacyjne rozwiązania zostaną wybrane przez kapitułę składającą się z wybitnych przedstawicieli świata nauki, biznesu i ekspertów sfery publicznej. W lutym 2022 roku na uroczystej gali finałowa 10-tka najbardziej przełomowych koncepcji zaprezentuje swoje rozwiązania, a trójka z nich zostanie nagrodzona. I tak, Huawei ufundował trzy nagrody pieniężne dla trzech najlepszych startupów o łącznej wartości 200 tys. złotych – 100 tys. dla zwycięzcy oraz 60 tys. i 40 tys. zł odpowiednio dla startupów, które zajmą miejsce drugie i trzecie. Formuła konkursu przewiduje także nagrody specjalne od Huawei i partnerów programu. Jedna z takich nagród ufundowana zostanie przez Krajową Izbę Klastrów Energii.
Konkurs Huawei Startup Challenge 2 to dla początkujących przedsiębiorców szansa dotarcia ze swoim pomysłem do przedstawicieli międzynarodowych i polskich firm, uzyskania wartościowego mentoringu oraz zaistnienia z innowacyjną działalnością na rzecz poprawy klimatu na jednej z największych startupowych scen w Europie Środkowo-Wschodniej, przekonują organizatorzy.
Przypomnijmy, że pierwsza odsłona konkursu poświęcona była sposobom przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu. Do konkursu zgłoszono 250 obiecujących projektów, które idealnie wpisywały się w temat przewodni inicjatywy.