StartupyRynek

Ruszył nabór do piątej edycji programu akceleracyjnego Alior Banku RBL_START

Tym razem wyłoni on start-upy z najciekawszymi rozwiązaniami z obszaru human-mobile interactions. Zwycięzcy mogą liczyć m.in. na nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. euro oraz współpracę z Alior Bankiem bądź jego partnerami. Nabór uczestników trwa do 30 września 2022 roku.

Ruszył nabór do piątej edycji programu akceleracyjnego Alior Banku RBL_START

RBL_START to program działający głównie w obszarze fintech. Zajmuje się scoutingiem innowacyjnych projektów oraz mentoringiem dla młodych firm. Jak już wspomniano, w tym roku poszukiwane są podmioty, które zaproponują najciekawsze rozwiązania z obszaru human-mobile interactions.

“Program RBL_START traktujemy w naszej organizacji jako szczególne wydarzenie, rodzaj festiwalu innowacji, w którym szeroki zespół ekspertów z różnych dziedzin wciela się w rolę etatowych doradców młodych firm, które mają do zaoferowania nowoczesne rozwiązania. W tym roku zachęcamy do zgłaszania start-upy, które przedstawią pomysły na rozwój interakcji banku z klientem, szczególnie w warstwie cyfrowej. Te wyzwania są świadomie obszerne, liczymy na zgłoszenia, które otworzą nam nowe, w tym eksperymentalne płaszczyzny działania. Wybrane firmy będą uczestniczyć w 10-tygodniowym programie akceleracyjnym, podczas którego wraz z mentorami będą dopracowywać produkt i model działania” – mówi Paweł Franczyk, dyrektor zarządzający Pionem Cyfrowych Kanałów Sprzedaży w Alior Banku.

W tym roku kandydaci muszą przedstawić pomysł na realizację sześciu wyzwań:

  • poprawa doświadczeń użytkownika aplikacji mobilnej,
  • zwiększenie zaangażowania klienta indywidualnego,
  • sprzedaż kontekstowa i real-time marketing,
  • analiza większej liczby danych o klientach i ich zachowaniu,
  • nowe metody dotarcia do klienta,
  • inkluzywność i dostępność – bank, który nikogo nie wyklucza.
Przeczytaj również
W ramach programu „Firmy Jutra”, Google, PFR i Chmura Krajowa pomogą firmom z sektora MŚP rozwinąć biznes w sieci

Do udziału mogą zgłaszać się firmy z całego świata, posiadające działający produkt lub usługę. Program będzie trwał 10 tygodni, a w jego trakcie wybrane podmioty z pomocą mentorów przygotują profesjonalny biznesplan. Alior Bank planuje wyłonić dwóch zwycięzców programu. Nagroda główna dla finalisty wynosi 10 tys. euro.

Program oferuje także nawiązanie stałej współpracy z Alior Bankiem lub partnerami programu, czyli PZU, Mastercard, Microsoft oraz Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Doradztwo obejmuje m.in. weryfikację rozwiązania poprzez PoC, mentoring ekspertów z różnych dziedzin i partnerów, wsparcie w projektowaniu i testowaniu UX/UI, realizację badań jakościowych lub ilościowych z udziałem użytkownika końcowego, czy też opcji inwestycyjnej poprzez fundusz RBL_VC.

Nabór kandydatów potrwa do 30 września 2022 roku. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej programu: www.accelerator.aliorbank.pl

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.