Rynek

S4E częścią Grupy ABC Data

W ubiegłym tygodniu firma ABC Data sfinalizowała przejęcie kontrolnego pakietu udziałach spółki S4E. Według zapowiedzi S4E pozostanie jednak niezależnym podmiotem działającym w ramach grupy kapitałowej ABC Data. Będzie specjalizować się w obsłudze partnerów w modelu dystrybucji z wartością dodaną.

S4E częścią Grupy ABC Data

Zgodnie z zawartą w sierpniu br. umową ABC Data stała się właścicielem kontrolnego pakietu 81,3 proc. udziałów S4E. Przejęcie ma umożliwić m.in. zwiększenie dynamiki rozwoju ABC Data w segmencie dystrybutorów z wartością dodaną. S4E w ramach grupy kapitałowej ABC Data ma pozostać niezależnym podmiotem i kontynuować dotychczasową strategię rozwoju. “W związku z zakończeniem transakcji i przejęciem kontrolnego pakietu akcji S4E oczekujemy istotnego wzrostu poziomu przychodów ABC Data z tytułu usług VAD. Włączenie tej spółki do Grupy ABC Data wpłynie znacząco także na zwiększenie udziałów naszej Grupy Kapitałowej w krajowym rynku dystrybucji IT. Nasze spółki mają zbieżne cele, a kompetencje obu firm i zatrudnianych specjalistów wzajemnie się uzupełniają. Nie mam więc wątpliwości, że sfinalizowanie transakcji i połączenie naszych firm wyzwoli efekt synergii, który przyczyni się do jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju Grupy Kapitałowej ABC Data” – podkreśla Ilona Weiss, prezes zarządu ABC Data.

Przejęcie ma umożliwić m.in. zwiększenie dynamiki rozwoju ABC Data w segmencie dystrybutorów z wartością dodaną. S4E w ramach grupy kapitałowej ABC Data ma pozostać niezależnym podmiotem i kontynuować dotychczasową strategię rozwoju.

S4E specjalizuje się m.in. w dystrybucji zaawansowanych technologicznie rozwiązań, w tym sprzętu i oprogramowania. Spółka oferuje też szeroki wachlarz usług marketingowych, sprzedażowych, logistycznych i szkoleniowych. “Włączenie do Grupy ABC Data stanowi dla nas bardzo ogromny skok rozwojowy. Wsparcie dużego broadlinera z bardzo mocną pozycją rynkową ułatwi nam startowanie w największych przetargach, a w efekcie wypracowywanie coraz lepszych wyników” – podkreśla Paweł Piętka, prezes zarządu S4E. “S4E, tak jak do tej pory, będzie prowadzić działalność w szeroko rozumianym sektorze dystrybucji z wartością dodaną. Projekty będziemy realizować w oparciu o rozwiązania obsługiwanych przez siebie producentów, a także wybrany sprzęt z oferty ABC Data. Z kolei ABC Data zapewni nam wsparcie przy realizowanych inicjatywach, będzie odpowiadać za logistykę i magazynowanie, a także pomoże istotnie zwiększyć skalę działania” – dodaje. Zgodnie z zapowiedziami model działania S4E w ramach grupy kapitałowej będzie podobny do tego, jaki wcześniej zastosowano w odniesieniu do zamkniętej ponad dwa lata temu transakcji przejęcia przez ABC Data spółki iSource.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *