Rynek

S4E częścią Grupy ABC Data

W ubiegłym tygodniu firma ABC Data sfinalizowała przejęcie kontrolnego pakietu udziałach spółki S4E. Według zapowiedzi S4E pozostanie jednak niezależnym podmiotem działającym w ramach grupy kapitałowej ABC Data. Będzie specjalizować się w obsłudze partnerów w modelu dystrybucji z wartością dodaną.

S4E częścią Grupy ABC Data

Zgodnie z zawartą w sierpniu br. umową ABC Data stała się właścicielem kontrolnego pakietu 81,3 proc. udziałów S4E. Przejęcie ma umożliwić m.in. zwiększenie dynamiki rozwoju ABC Data w segmencie dystrybutorów z wartością dodaną. S4E w ramach grupy kapitałowej ABC Data ma pozostać niezależnym podmiotem i kontynuować dotychczasową strategię rozwoju. “W związku z zakończeniem transakcji i przejęciem kontrolnego pakietu akcji S4E oczekujemy istotnego wzrostu poziomu przychodów ABC Data z tytułu usług VAD. Włączenie tej spółki do Grupy ABC Data wpłynie znacząco także na zwiększenie udziałów naszej Grupy Kapitałowej w krajowym rynku dystrybucji IT. Nasze spółki mają zbieżne cele, a kompetencje obu firm i zatrudnianych specjalistów wzajemnie się uzupełniają. Nie mam więc wątpliwości, że sfinalizowanie transakcji i połączenie naszych firm wyzwoli efekt synergii, który przyczyni się do jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju Grupy Kapitałowej ABC Data” – podkreśla Ilona Weiss, prezes zarządu ABC Data.

Przejęcie ma umożliwić m.in. zwiększenie dynamiki rozwoju ABC Data w segmencie dystrybutorów z wartością dodaną. S4E w ramach grupy kapitałowej ABC Data ma pozostać niezależnym podmiotem i kontynuować dotychczasową strategię rozwoju.

S4E specjalizuje się m.in. w dystrybucji zaawansowanych technologicznie rozwiązań, w tym sprzętu i oprogramowania. Spółka oferuje też szeroki wachlarz usług marketingowych, sprzedażowych, logistycznych i szkoleniowych. “Włączenie do Grupy ABC Data stanowi dla nas bardzo ogromny skok rozwojowy. Wsparcie dużego broadlinera z bardzo mocną pozycją rynkową ułatwi nam startowanie w największych przetargach, a w efekcie wypracowywanie coraz lepszych wyników” – podkreśla Paweł Piętka, prezes zarządu S4E. “S4E, tak jak do tej pory, będzie prowadzić działalność w szeroko rozumianym sektorze dystrybucji z wartością dodaną. Projekty będziemy realizować w oparciu o rozwiązania obsługiwanych przez siebie producentów, a także wybrany sprzęt z oferty ABC Data. Z kolei ABC Data zapewni nam wsparcie przy realizowanych inicjatywach, będzie odpowiadać za logistykę i magazynowanie, a także pomoże istotnie zwiększyć skalę działania” – dodaje. Zgodnie z zapowiedziami model działania S4E w ramach grupy kapitałowej będzie podobny do tego, jaki wcześniej zastosowano w odniesieniu do zamkniętej ponad dwa lata temu transakcji przejęcia przez ABC Data spółki iSource.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *