BranżaRynek

Sage w Polsce dopasuje ofertę do potrzeb rozwijających się firm

Na polski rynek trafią m.in. oferowane w modelu chmurowym rozwiązania oferowane dotąd w globalnych strukturach Sage. Zapowiadana jest także stopniowa zmiana grupy docelowej firmy. Jednocześnie, przedstawiciele Sage podkreślają przywiązanie do marki Symfonia.

Sage w Polsce dopasuje ofertę do potrzeb rozwijających się firm

Jeszcze w tym roku na polskim rynku zadebiutuje nowa, znana jako Sage 50c, wersja rozwiązania księgowego Sage 50. Wedle zapowiedzi jest to stworzone we współpracy z firmą Microsoft rozwiązanie księgowe w pełni zintegrowane z aplikacjami pakietu Office 365 i oferowane w modelu chmurowym. Z kolei przy zaangażowaniu firmy Salesforce rozwijane jest oprogramowanie chmurowe Sage Live. „Sage Live to rewolucyjny produkt, bardzo mocno wykorzystujący technologie Salesforce na potrzeby prognozowania. Dzięki temu zapewnimy polskim przedsiębiorcom nie tylko możliwości typowego rozwiązania księgowego, czy systemu ERP, ale rozbudowane funkcjonalności w zakresie przewidywania i analizowanie pewnych trendów” – podkreśla Piotr Ciski, dyrektor generalny polskiego oddziału Sage. Polska premiera Sage Live nastąpi, według zapowiedzi, jeszcze w tym roku.

„Produkty lokalne są dla nas ciągle bardzo ważne, a marka Symfonia jest nadal bardzo dobrze postrzegana. W przyszłości będziemy jednak sukcesywnie wprowadzać na polskim rynek globalne rozwiązania Sage” – zapowiada Piotr Ciski. Według niego stopniowo będzie też następowała zmiana grupy docelowej rozwiązań Sage w kierunku średnich i większych organizacji. W ten sposób firma zamierza dopasować swoją ofertę do potrzeb wynikających z rozwoju biznesowego firm użytkujących oprogramowanie Sage. „Zapewniam, że oprogramowanie Symfonia będzie nadal rozwijane i wspierane. Chcemy jednak zaoferować klientom możliwość przejścia do nowszych, bardziej rozbudowanych rozwiązań w modelu odpowiadającym rozwojowi ich biznesu, co oznacza, że będziemy rozwijać technologie chmurowe. Jest to także silne przesłanie dla naszych partnerów” – dodaje Stephen Kelly, dyrektor generalny firmy Sage. Przedstawiciele polskiego oddziału Sage zapewniają z kolei, że już dziś oferowane są – dostarczane w oparciu o chmurę obliczeniową – rozwiązania uzupełniające możliwości aplikacji Symfonia.

Przeczytaj również
Ponad 1,1 mld złotych zainwestowały fundusze VC w Polsce w I kwartale 2022 roku
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *