MENU

Sage wprowadza nowe rozwiązanie biznesowe na polski rynek

3 listopada 2017Branża, Oprogramowanie, Rynek

Oprogramowanie Sage 50c opiera się na połączeniu działających w chmurze aplikacji analitycznych i mobilnych oraz uruchamianego lokalnie systemu finansowo-księgowego. Jest też zintegrowane z aplikacjami pakietu Microsoft Office 365 Business Premium.

Źródło: Sage

Zdaniem przedstawicieli firmy Sage taki model pomoże spopularyzować rozwiązania chmurowe w firmach sektora MSP. „Sage 50c to odpowiedź na dynamiczne zmiany rynkowe i potrzeby ogromnego segmentu małych przedsiębiorstw i mikrofirm. Firmy te systematycznie odchodzą od dotychczasowego modelu, w którym ich działalność jest wspierana wyłącznie przez systemy instalowane na serwerach i komputerach. Wejście do chmury pozwala firmom osiągnąć większą elastyczność i możliwość szybszego działania, ponieważ dostęp do danych, funkcjonalności i usług jest możliwy z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Sage 50c pomaga w łagodnym przejściu przez ten proces”– mówi Piotr Ciski, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Sage. Według niego rozwiązanie Sage 50c łączy cechy tradycyjnych systemów instalowanych w ramach lokalnego środowiska informatycznego firmy z usługami opartymi na modelu chmury obliczeniowej. „Wiele firm wciąż ma obawy przed całkowitym przeniesieniem swoich wrażliwych danych na serwery zewnętrzne, dlatego moduł finansowo-księgowy Sage 50c działa w wersji desktopowej, a wszystkie usługi online związane z dostępem, backupem, analityką oraz zintegrowany pakiet Microsoft Office są dostępne w chmurze” – podkreśla Piotr Ciski.

Co ważne, funkcjonalność finansowo-księgowa oferowana w ramach rozwiązania Sage 50c na polskim rynku została opracowana przez lokalny zespół firmy Sage. Poza nią oprogramowanie Sage 50c wspiera m.in. zarządzanie relacjami z kontrahentami oraz raportowanie i tworzenie analiz finansowo-księgowych. Dysponuje też zautomatyzowanymi funkcjami w zakresie archiwizacji oraz tworzenia kopii zapasowych, a także aplikacją mobilną ułatwiającą gromadzenie oraz wykorzystywanie dokumentów finansowych – rozwiązanie to pozwala łatwo przesłać zdjęcia faktur, paragonów lub innych dokumentów wprost na OneDrive. Jednocześnie, oprogramowanie Sage 50c zostało stworzone w ramach strategicznej współpracy firmy Sage i koncernu Microsoft. Efektem tej współpracy jest m.in. ścisła integracja funkcji z rozwiązaniami pakietu Office 365. Nowe rozwiązanie Sage jest oferowane w modelu subskrypcyjnym.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »