AplikacjeBranżaRynek

Sage wprowadza nowe rozwiązanie biznesowe na polski rynek

Oprogramowanie Sage 50c opiera się na połączeniu działających w chmurze aplikacji analitycznych i mobilnych oraz uruchamianego lokalnie systemu finansowo-księgowego. Jest też zintegrowane z aplikacjami pakietu Microsoft Office 365 Business Premium.

Sage wprowadza nowe rozwiązanie biznesowe na polski rynekŹródło: Sage

Zdaniem przedstawicieli firmy Sage taki model pomoże spopularyzować rozwiązania chmurowe w firmach sektora MSP. “Sage 50c to odpowiedź na dynamiczne zmiany rynkowe i potrzeby ogromnego segmentu małych przedsiębiorstw i mikrofirm. Firmy te systematycznie odchodzą od dotychczasowego modelu, w którym ich działalność jest wspierana wyłącznie przez systemy instalowane na serwerach i komputerach. Wejście do chmury pozwala firmom osiągnąć większą elastyczność i możliwość szybszego działania, ponieważ dostęp do danych, funkcjonalności i usług jest możliwy z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Sage 50c pomaga w łagodnym przejściu przez ten proces”– mówi Piotr Ciski, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Sage. Według niego rozwiązanie Sage 50c łączy cechy tradycyjnych systemów instalowanych w ramach lokalnego środowiska informatycznego firmy z usługami opartymi na modelu chmury obliczeniowej. “Wiele firm wciąż ma obawy przed całkowitym przeniesieniem swoich wrażliwych danych na serwery zewnętrzne, dlatego moduł finansowo-księgowy Sage 50c działa w wersji desktopowej, a wszystkie usługi online związane z dostępem, backupem, analityką oraz zintegrowany pakiet Microsoft Office są dostępne w chmurze” – podkreśla Piotr Ciski.

Co ważne, funkcjonalność finansowo-księgowa oferowana w ramach rozwiązania Sage 50c na polskim rynku została opracowana przez lokalny zespół firmy Sage. Poza nią oprogramowanie Sage 50c wspiera m.in. zarządzanie relacjami z kontrahentami oraz raportowanie i tworzenie analiz finansowo-księgowych. Dysponuje też zautomatyzowanymi funkcjami w zakresie archiwizacji oraz tworzenia kopii zapasowych, a także aplikacją mobilną ułatwiającą gromadzenie oraz wykorzystywanie dokumentów finansowych – rozwiązanie to pozwala łatwo przesłać zdjęcia faktur, paragonów lub innych dokumentów wprost na OneDrive. Jednocześnie, oprogramowanie Sage 50c zostało stworzone w ramach strategicznej współpracy firmy Sage i koncernu Microsoft. Efektem tej współpracy jest m.in. ścisła integracja funkcji z rozwiązaniami pakietu Office 365. Nowe rozwiązanie Sage jest oferowane w modelu subskrypcyjnym.

Przeczytaj również
Nowa usługa Oracle pozwala uruchomić kompletny region usług Oracle Cloud w centrach danych klientów
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *