InfrastrukturaRynek

Samsung KNOX w Polsce, czyli bezpieczeństwo na telefonach z Androidem

Samsung KNOX zostanie udostępnione w Polsce od 29 października w ramach usług oferowanych przez Integrated Solutions. Rozwiązanie to zostanie zintegrowane z systemem klasy MDM (Mobile Device Management) oferowanymi także przez Integrated Solutions.

Samsung KNOX w Polsce, czyli bezpieczeństwo na telefonach z Androidem

Rozwiązanie to oparte jest zarówno na mechanizmach sprzętowych, jak i programistycznych zaimplementowanych w systemie operacyjnym Android SE (Security Enhanced). Wykorzystują one wydzielone z zasobów systemowych bezpieczne szyfrowane środowisko, w którym są przechowywane dane dla zatwierdzonych aplikacji, np. biznesowych, poczta służbowa, kontakty, kalendarz, czy dokumenty. Dzięki temu są one chronione przed złośliwym oprogramowaniem, próbami wyłudzania poufnych informacji, czy utratą danych np. w przypadku kradzieży urządzenia.

„Widzimy coraz większe oczekiwania naszych klientów związane z bezpieczeństwem na urządzeniach mobilnych. Jednocześnie zaś KNOX pozwoli na zburzenie granicy między bezpiecznym sprzętem firmowym, a wydajnym i stylowym urządzeniem do użytku prywatnego. Dzięki naszemu systemowi, w jednym urządzeniu możemy pogodzić te dwa światy. Biznes uzyska najwyższej jakości poziom bezpieczeństwa, a pracownik będzie miał swoje prywatne treści, niedostępne dla firmy. To rozwiązanie wpisuje się idealnie w zjawisko BYOD” – przekonuje Wojciech Olechno, Sales Unit Manager w Samsung Electronics Polska. W Samsung KNOX użytkownik może przełączać się pomiędzy standardowym trybem pracy systemu Android a środowiskiem KNOX po wybraniu jego ikony, a następnie zalogowaniu się za pomocą loginu i hasła.

Jak mówią przedstawiciele obu firm, Samsung KNOX to rozwiązanie nie tylko dla użytkowników prywatnych chcących chronić dane przed niepowołanym dostępem, ale i dla działów IT firm, które chcą ograniczyć koszty infrastruktury przez zastosowanie coraz bardziej popularnego modelu BYOD (Bring Your Own Device). Dzięki KNOX pracownicy mogą w sposób bezpieczny korzystać z aplikacji biznesowych nawet na swoich prywatnych telefonach, co zdecydowanie zwiększa wygodę i jednocześnie znacznie zmniejsza koszty. Działy IT otrzymują przy tym możliwość zarządzania aplikacjami biznesowymi za pośrednictwem usługi EAS (Exchange Active Server).

Rozwiązanie to obsługuje m.in. sieci VPN zgodne z normą FIPS, szyfrowanie na urządzeniu, zabezpieczenie przed wyciekiem danych, jednokrotne logowanie firmowe SSO (Enterprise Single Sign ON), usługi katalogowe Active Directory, czy uwierzytelnianie wieloskładnikowe z wykorzystaniem kart Smart Card.

Samsung KNOX to rozwiązanie dla firm zrealizowane w ramach programu Samsung For Enterprise (SAFE). Celem tego długofalowego projektu jest promowanie stosowania urządzeń Samsung do użytku w zastosowaniach firmowych.

Oferowanie Samsung KNOX przez Integrated Solutions to element strategicznej współpracy obu firm. „Połączenie kompetencji technologicznych Samsung i Integrated Solutions daje naszym klientom konieczny poziom bezpieczeństwa, a pracownikom zapewnia komfort pracy i użytkowania urządzeń mobilnych” – zapewnia Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions oraz dyrektor Sprzedaży i Obsługi Klientów Kluczowych w Orange Polska.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *