Rynek

Samsung zaprezentował programistom nowe możliwości swojego ekosystemu

Firma Samsung Electronics zorganizowała niedawno Samsung Developer Conference 2021 (SDC21), pierwszą w historii wirtualną konferencję skierowaną zarówno do użytkowników, developerów, jak i partnerów. Podczas wydarzenia przedstawiono zestaw rozwiązań, które pozwalają kształtować, opracowywać oraz tworzyć doświadczenia dopasowane do szybko ewoluujących stylów życia użytkowników.

Samsung zaprezentował programistom nowe możliwości swojego ekosystemu

Przedstawiciele koncernu podkreślali podczas konferencji swoje podejście do innowacji, akcentując szczególnie sposób, w jaki udoskonalenia w zakresie AI, IoT i zabezpieczeń współdziałają z całą ofertą Samsung, zapewniając wrażenia odpowiadające temu, jak ludzie żyją, a tym samym otwierające nową erę łączności i współpracy.

“Społeczeństwo staje się coraz bardziej połączone dzięki nowym narzędziom i urządzeniom. Chcemy zatem sprawić, by życie użytkowników – gdziekolwiek się znajdują – było przy tym coraz łatwiejsze i inteligentniejsze” – powiedział DJ Koh, President and CEO of IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics.

Platformy łączące doświadczenia

W trakcie konferencji wyszczególniono kilka punktów planu mającego na celu umocnienie kluczowych technologii platformy – obejmującej AI, IoT oraz zabezpieczenia – takich jak Bixby, SmartThings i Samsung Knox. I tak, podczas wykładu inaugurującego SDC21, przedstawiono udoskonalenia Bixby, który stał się centralnym aspektem doświadczeń użytkowników ponad 300 milionów urządzeń Samsung. Jak wskazali eksperci koncernu, Bixby wykorzystuje AI oraz głębokie sieci neuronowe, by przetwarzać komendy bezpośrednio na urządzeniu, nawet 35% szybciej niż dotychczas.

Z myślą o programistach ogłoszono wprowadzenie Bixby Home Platform, stanowiącej inteligentną warstwę pomiędzy oferowanym przez Bixby przetwarzaniem języka naturalnego a SmartThings. Za sprawą platformy, komendy głosowe mogą być realizowane bardziej inteligentnie, uwzględniając stan i sposobu używania poszczególnych urządzeń.

Przeczytaj również
Czy myślenie ma przyszłość w erze cyfryzacji?

Specjaliści Samsung, poinformowali również, że platforma SmartThings zostanie w pełni zintegrowana z Matter, najnowszym standardem łączności inteligentnego domu. Jak wskazali, wychodzi on naprzeciw wyzwaniom interoperacyjności, a dzięki dużej liczbie partnerów sprawi, że połączenia w ramach inteligentnego domu staną się praktycznie bezproblemowe. Ponadto oprogramowanie SmartThings Hub zostanie zastosowane w urządzeniach Samsung, w tym w telewizorach Samsung Smart i lodówkach Family Hub.

Zabezpieczenia i zasady prywatności

Myśląc o kompleksowych zabezpieczeniach urządzeń i usług, zaprezentowano także Samsung Knox, platformę bezpieczeństwa, która gwarantuje wbudowaną ochronę ponad 100 milionom urządzeń Samsung. Z kolei dodatkowe zabezpieczenie danych użytkowników umożliwia Samsung Knox Vault, rozwiązanie dostępne w ramach różnorodnego, specjalnie chronionego sprzętu (nowego bezpiecznego procesora i odizolowanej bezpiecznej pamięci) oraz nowego, zintegrowanego oprogramowania chroniącego wybrane dane przed systemem Android i aplikacjami.

Zaprezentowano także zasady prywatności, szczególnie skupiając się na trzech, które przyświecają wszelkim opracowywanym przez firmę innowacjom. Są to: ochrona, wybór i transparentność. W myśl tych zasad użytkownicy, programiści i partnerzy otrzymują informacje umożliwiające im podejmowanie decyzji o tym, w jaki sposób dane mają być zarządzane. Firma daje użytkownikom możliwość przeglądania udzielonych zgód i zarządzania nimi z poziomu ustawień prywatności na urządzeniach Galaxy i telewizorach Samsung Smart, a swoje polityki dotyczące prywatności publikuje na Portalu prywatności.

Tizen – nowy poziom telewizorów Samsung Smart

Podczas SDC21 przedstawiono także kilka sposobów, w jakie telewizory Samsung Smart oferują użytkownikom nowe wrażenia. Są to m.in.:

  • oparta na partnerstwie z Google wideokomunikacja pozwalająca cieszyć się lepszymi rozmowami wideo na telewizorze poprzez obsługujące AI funkcje wyostrzania i przybliżania,
  • Samsung Health na odbiorniku Samsung Smart, który łączy się z kamerką sieciową w celu analizowania ruchów i zapewniania podczas treningu informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym,
  • bardziej realistyczne granie za sprawą HDR10+, zautomatyzowanych ustawień zapewniających niską latencję oraz kalibrację HDR.
Przeczytaj również
Blisko 26 mln zł przychodu BinarApps za 2021 rok

Dla firm firma wprowadziła z kolei usługę Tizen for Business, która wspiera interaktywne e-tablice w szkołach, kioski samoobsługowe w centrach handlowych, a nawet wyświetlacze w restauracjach, na lotniskach czy w metrze. Jak wskazują specjaliści, nowe portale zarządzania sprawiają, że firmy mogą w czasie rzeczywistym monitorować wyświetlacze i zdalnie nimi sterować, a przy pomocy jednego dotknięcia wprowadzać ustawienia na wielu urządzeniach jednocześnie.

Innowacje w całym ekosystemie Galaxy

Podczas konferencji przedstawiono także One UI 4, najnowszą wersję interfejsu użytkownika na urządzenia mobilne. One UI 4 oferuje nowy poziom personalizacji, pozwalając użytkownikom tworzyć w pełni własne doświadczenia i dostosowywanie urządzeń do swoich potrzeb, zapewniają przedstawiciele firmy.

Możliwości One UI 4 zaprezentowano programistom w szczególności w odniesieniu do urządzeń składanych, np. Galaxy Z Fold3 i Z Flip3. Dzięki nowemu interfejsowi użytkownicy mogą korzystać z funkcjonalności takich jak tryb Flex i Multi-Active Window, pozwalających cieszyć się bardziej intuicyjnymi, przyjaznymi wrażeniami, dostępnymi tylko na składanych urządzeniach.

Konferencja SDC21 obejmowała również sesję poświęconą Galaxy Watch, podczas której zaprezentowano narzędzia dla developerów mające na celu ułatwienie tworzenia aplikacji w ramach nowego ekosystemu smartwatchy.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *