Branża ITRynek

SAP i Operator Chmury Krajowej podpisali strategiczną umowę o współpracy

Firma SAP zawarła umowę z Operatorem Chmury Krajowej (OChK), na mocy której użytkownicy jej systemów będą mogli korzystać z nich na jednej z platform oferowanych przez Chmurę Krajową. Z kolei klienci Chmury Krajowej uzyskają możliwość dołączenia do swojego portfolio wykorzystywanych narzędzi i rozwiązań oferowanych przez SAP – poinformowali przedstawiciele producenta. 

SAP i Operator Chmury Krajowej podpisali strategiczną umowę o współpracy

Powołany przed dwoma laty przez PKP BP oraz Polski Fundusz rozwoju Operator Chmury Krajowej to obecnie najbardziej wyspecjalizowany dostawca rozwiązań chmury obliczeniowej na polskim rynku. Działa w modelu multicloud oferując zarówno własną platformę, jak i usługi chmurowe globalnych dostawców. Misją Chmury Krajowej jest przyspieszenie transformacji cyfrowej podmiotów prywatnych oraz instytucji publicznych w Polsce.

Podobny cel przyświeca firmie SAP, która od 25 lat wpiera przedsiębiorstwa na polskim rynku w rozwoju i budowaniu przewagi konkurencyjnej. Jako czołowy dostawca rozwiązań chmurowych, spółka ma w swoim portfelu produktowym ponad 100 rozwiązań opartych na chmurze dla wszystkich linii biznesowych, z których korzysta obecnie ponad 220 mln abonentów. Narzędzia te stanowią podstawę digitalizacji firm i dostosowania modelu ich funkcjonowania do wymagań rynku, zapewniają przedstawiciele producenta.

„Łączymy siły, by jeszcze skuteczniej wspierać polskie firmy w procesach transformacji, dostarczając razem nowoczesne narzędzia do optymalizacji procesów i efektywnego zarządzania potencjałem firm w zwinnym środowisku chmurowym. Przedsiębiorstwa, które już obecnie korzystają z rozwiązań SAP w modelu on-premise przenosząc je do chmury zyskają dodatkowe szanse na zwiększenie funkcjonalności istniejących aplikacji i jeszcze lepsze wykorzystanie technologii do realizacji swoich celów biznesowych” – skomentował Michał Potoczek, prezes Operatora Chmury Krajowej

Przeczytaj również
Od chmury nie ma odwrotu

Okazuje się, że jeszcze w 2009 roku wartość przychodów SAP z narzędzi chmurowych wynosiła 100 mln euro. Po 10 latach kwota ta wzrosła do 7 mld euro, co wskazuje na ogromny rozwój i rosnące zapotrzebowanie właśnie na takie rozwiązania biznesowe.  Zaledwie 4% polskich firm nie planuje wykorzystania chmury, co stanowi prawdziwą i fundamentalną zmianę na rynku – wskazują specjaliści SAP.

„Podczas ostatniego SAP Digital Forum nasi klienci udowodnili, że rozwiązania chmury obliczeniowej są kluczowe dla ich przedsiębiorstw, pomagają tworzyć lepsze doświadczenia klientów i wykorzystywać takie technologie jak Big Data czy sztuczna inteligencja” – powiedział Thomas Duschek, prezes i dyrektor zarządzający SAP Polska. „Zawarta umowa umożliwi wsparcie, gwarantując transfer zasobów do bezpiecznej infrastruktury chmurowej oferowanej przez OChK. SAP jest dobrze zorientowana w potrzebach i możliwościach polskich firm. Wierzę, że dzięki umowie podpisanej z najbardziej wyspecjalizowanym dostawcą rozwiązań chmurowych na polskim rynku, jeszcze więcej lokalnych przedsiębiorstw skorzysta z naszych systemów i aplikacji” – podsumował.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *